Záhlaví stránek

 

True Crime Nyc - Mise

True Crime: New York City
Intro Act
Intro Act "Vengeance"

Hlavní postava, po které jdete vám uteče a tak se vydejte za ní. V chodbě na vás čekají první protivníci a tak je postřílejte. Automatické zaměření se provede klávesou [Shift] a střelba pomocí [F] nebo levého myšítka. Další dva jsou na konci chodby v místnosti vlevo a po chvíli se objeví nahoře nad schodištěm. Vyjděte nahoru a další chodbou se prostřílejte až do místnosti, ve které je lékárnička a zeleně označené okno. Tím vylezte [E] ven a pak po žebříku [E] dolu. V plotě je díra a tou prolezte [C]. Hned za ní si dejte pozor na střelce na balkoně a za rohem na vás čekají další střelci. Ty, co se schovávají za autem zlikvidujete střelbou do auta a následným výbuchem. Krvavé stopy vedou po schodech dolů a i zde jsou střelci. Vyčistěte okolí doplňte si zdraví lékárničkou, která je na zdi.
Intro Act "Precinct Test"

Stal jste se policistou a musíte se zúčastnit řádného výcviku. První se naučíte používat údery a zbraně. Pomocí [PageUp] a [PageDown] měníte zbraň. V tomto okamžiku to je jen pendrek a vydejte se do prvního ringu. Úderem [7] zničte figurínu a v druhém ringu dalším úderem [9] zničte druhou. Třetí ring je pro použití obou rychle za sebou jdoucích úderů a čtvrtý při pohybu pomocí kurzorových kláves. [Shift] vám opět zajistí že jste stále zaměřen na daný cíl. Následuje výcvik na specifikování protivníka a první je na zemi a další za plotem [E]. Zde se naučíte chvat na zkroucení ruky [+] a následné údery pro ohromení protivníka. V dalším ringu se přibližte potichu [C] k postavě a pomocí známých chvatů ji přemožte. V předposledním ringu se naučíte krytí [R] a čeká vás poslední zkouška proti skutečným protivníkům. Prvního zlikvidujte zezadu a další dva už normálním způsobem. Pozor na výdrž protože v okamžiku odpočinku jste hodně zranitelní. Označenými dveřmi projděte do garáže a objeví se hlášení o úspěšnosti výcviku. Čeká vás výcvik se zbraní a zde stojí za připomínku automatické zaměřování [Shift] a dobíjení [R]. Ještě jedno místo je trochu zrádné a to v místě, kde máte střílet z pozarožku. Klávesou [C] by jste se měli postavit zády ke zdi, ale místo toho se někdy sehnete a tím nemůžete dál. Dále si dejte pozor na civilisty, protože ty nesmíte samozřejmě zastřelit a negativně by se vám objevili v konečném soupisu. Postupně se dostanete k poslednímu testu a tím je jízda autem. Naučíte se jezdit, zapínat sirénu [Q] a střílet za jízdy (opět zaměření pomocí [Shift]). I zde je konečné hlášení a při nesplnění výcviku si jednotlivé části zopakujete.
Intro Act "Locker & Garage"

Jděte po schodech dolu a vlevo do výtahu. Sjeďte do garáže (P1) a vpravo se ve skříňce převlékněte. Pak jděte teprve k policistovi za sklem a vyberte si auto. Prozatím je volné jen jedno a to najdete potom za dveřmi vlevo. Nastupte do auta a rozjeďte se dopředu.
Intro Act "Navigating Traffic"

Zde se pouze naučíte navigaci po městě. Vašim cílem je zelená šipka, která se objevila dole u navigační mapy. Až dojedete k místu kde je zelená značka, dostaňte se do její blízkosti a tím úkol splníte.
Intro Act "Street Test"

Na chodníku vidíte tři maníky a tak vystupte z auta. Jděte k nim a prohledejte je [+]. U posledního najdete důkaz a tak následně prohledejte označené auto které stojí opodál. Bude následovat animace a po ní se strhne na chodníku rvačka. Jako správný policista musíte zasáhnout a pamatujte si správný postup. Musíte se vždy nejprve identifikovat jako policista a pak teprve vystřelit do vzduchu. V budoucnu by se mohlo stát, že jakmile začnete přímo střílet budou vás i policisté považovat za grázla a zastřelí vás. Proto stiskněte [Q] a tím ukážete oznak. Pak vyberte zbraň a znova stiskněte [Q] a tím vystřelte do vzduchu. Teď teprve se pusťte do zatýkání. To by mélo proběhnout v klidu, ale poslední se dá na útěk a ujede autem. Za chvilinku zastaví kousek od vás civilní auto a to zaberte opět ukázáním policejního oznaku [Q]. S civilním autem vyjeďte za prchajícím, ale za rohem zjistíte že naboural a dá se před vámi na útěk. Vyplatí se ho autem dojet a zablokovat mu cestu. Pak vystupte a pomocí [Shift] a [+] ho zatkněte.
Intro Act "Terry's Agenda"

Podle mapy se vydejte na označené místo a zaparkujte za plotem
Intro Act "Free-Roam Time"

Od teď můžete plnit i jiné úkoly a zvyšovat si tím schopnosti. Dál se však dostanete jen až po splnění daného úkolu a tento postup vám budu i popisovat. Ostatní zločiny jsou generovány náhodně a nedají se předvídat. Vyjděte z policejní budovy přes garáž autem, anebo přímo hlavními dveřmi na ulici. Pro dosažení cíle můžete zvolit taxi nebo metro a samozřejmě policejní auto. Musíte čekat na zavolání a tak se jistě setkáte s prvními prohřešky proti zákonu. Po zavolání se dejte na vyznačené místo, kde na vás čeká agent FBI.
Magdalena Cartel

Dojděte k výtahu a vlevo od něj se vyplácí mzda a vpravo můžete odevzdávat získané důkazy. Tím si zvyšujete svoje kariérové body, které jsou důležitou součástí této hry. Pak si dojděte buď do garáže pro auto a nebo vyjděte hlavním vchodem a nastupte do taxíku. Vašim cílem je zelená šípka, která vás přivede do Wellness Clinic.
Magdalena Cartel "Teresa's Dare"

Ihned na začátku zastřelte muže na rohu a vejděte do uličky za ním. Tam vás čekají další protivníci a za vraty je náklaďák, u kterého je lékárnička. Poté vylezte na rampu a druhou stranou podél plotu dojděte k žebříku. Vlevo od něj v haraburdí je další lékárnička a pokračujte po žebříku nahoru a do označených dveří. Zde všechny postřílejte a jděte až k zadní místnosti vlevo. Před ním na stolku jsou tři důkazy a další čtyři jsou v oné místnosti vlevo. Jestli jste si nevšimli tak v první místnosti je lékárnička a teprve potom vyjděte ven. Po animaci si hru uložte a pokračujte k zelené šipce.
Magdalena Cartel "The Messenger"

Nasedněte na motorku a snažte se dojet ujíždějícího protivníka. Ten se snaží před vámi ujet a většinou se vybourá sám, případně ho dojeďte a sestřelte, nebo do něj normálně nabourejte. Poté ho zpacifikujte a v momentě kdy mu dojde síla mu zkruťte ruku a objeví se vám ukazatel se třemi vykřičníky. Pomocí kláves se snažte dostat bílý ukazatel k zelené značce a v momentě kdy se vám to podaří, jeden z vykřičníků se zvýrazní. Toto musíte opakovat ještě 2x. Když se vám to ve stanoveném čase nepovede, objeví se volba jak pokračovat. Buď misi restartujete a hrajete od motorky znova, anebo jí ukončíte a musíte jít splnit misi pro Kinga. Já vám doporučuji splnit tuto misi a po jejím zdárném ukončení se vám po chvíli tento úkol i tak objeví. Celá hra má hlavní linii, kterou nejprve celou popíši a pak má ještě další vedlejší úkoly, které se postupně objevují. Záleží jen na vás, jak budete postupovat a na celkový výsledek hry to nemá vliv. Jinak je vaším cílem opět zelená značka.
Magdalena Cartel "Safe House"

Vejděte do domu a postřílejte chlápky u televize. V kuchyni kam přijdete seberte první důkaz a v místnosti naproti je druhý. Další pak je na konci chodby vpravo a je tam i lékárnička. Jděte dál a po schodech nahoru, kde najdete další lékárničky. Jedna je na chodbě a druhá v místnosti, kde je i čtvrtý důkaz. Pak vyjděte do dalšího patra a v místnosti kde jsou zbraně je poslední pátý důkaz. Najdete zde i RPG a její pomocí rozstřelte kovové dveře. Za nimi rozstřílejte všechny barely a dejte si pozor na paprsek uprostřed místnosti. Pak se vraťte pro RPG a paprsek přeskočte. Na konci místnosti je lékárnička a po žebříku nahoru. Ocitnete se na střeše, kde jsou dvě lékárničky a za nápisem COLD BEER se schovává protivník. Pomocí RPG sestřelte písmeno D nebo B. Tím by se vám jich mělo podařit polovinu zničit a další už zničte normální střelbou. Cílem je zničit všechna písmena a teprve potom se zmocníte Reye. Musíte se stále pohybovat, protože Rey po vás stále střílí, ale celkem to není těžké. Poté co se celá rampa zřítí ho přemožte a objeví se známý ukazatel s vykřičníky. Pak už jen doplňte zdraví jestli vám zbyla nějaká lékárnička a vyjděte dveřmi ven. Hru uložte a pokračujte k muzeu.
Magdalena Cartel "Zuma Museum"

Museum je hlídané hlídači a paprsky. Ty se dají podlézt a nebo přeskočit. Hlídače musíte zlikvidovat a většinou se to dá bez střelby. Pořádně se rozhlížejte, protože se dá najít i dost lékárniček a vašim cílem je historické schodiště, po kterém vyjděte nahoru a do výtahu. Volba je jen jedna a dostanete se do skladu, kde to celé vyčistěte. Na konci vyslechněte známým způsobem ředitele a poté se vraťte k rampě. V sochách jsou celkem tři důkazy, které seberte a označenými dveřmi jděte ven. Zpřístupní se vám další vedlejší úkoly, ale doporučuji pokračovat k zelené šipce.
Magdalena Cartel "Escape Crazy"

Poté co vejdete do budovy jste omráčen a dostanete svěrací kazajku. Té se co nejrychleji zbavte [+] a přemožte všechny, co jsou zde na dvoře. Po boji najdete v rohu první důkaz a poté vlezte do okna. Popisovat celou cestu by bylo trochu nepřehledné a tak využijte následující mapky. Pamatujte si, že po otevření cely jste okamžitě napadeni a nedá se tomu zabránit. Poté co se dostanete ze sevření pacienta, zpacifikujte ho a prohledejte jeho celu. Jednotlivé sekce jsou zavřené a dveře se dají otevřít pomocí kódu z ovládací místnosti. Kód zjistíte od vašeho společníka a to až po chvíli. Buďte tedy trpěliví. Ještě jedna poznámka a to, že hra má v této části drobnou chybu. Může se stát, že při otevírání cel se dostanete mimo celu a chodbu. Nevzdávejte to a prostě choďte dokud se neobjevíte znova na nějaké chodbě. Poté co se dostanete do poslední místnosti čeká vás boj ze správcem. Ten po vás střílí, ale jen šipkami a těm se dá uhnout. V momentě kdy správce nabijí se na něj vrhněte a snažte se ho co nejvíc zranit. Poté ze země seberte poslední důkaz a vyjděte dveřmi ven.


Magdalena Cartel "After Teresa"

Nastupte co nejrychleji do auta před vámi a vydejte se na první křižovatku. Zde prudce doprava a jste na 7th Ave. Na další byste měli jet opět vpravo a pak vlevo. Tím budete stále ve správném směru jízdy, ale mě se osvědčilo jet stále po 7th v protisměru. Autům se dá celkem lehce vyhýbat a v okamžiku kdy uvidíte vlevo zelenou značku, odbočte a dojeďte až k ní. Pak rychle vystupte a vejděte do označeného domu. Musíte to stihnout v daném čase jinak musíte misi restartovat.
Magdalena Cartel "Bullet Opera"

Po vstupu do opery vás čeká okamžitě přestřelka a vašim cílem je chytit ženu, která před vámi ustupuje a nechává ze sebou svoje pistolníky. Postupně se dostanete až ke spodnímu hledišti a vy se prostřílejte dopředu ke scéně. Přeskočte poslední stěnu a čeká vás trochu trapná přestřelka. Poté co sestřelíte všechny protivníky, objeví se velká loď a tu musíte zlikvidovat. Ran to bude hodně a musí jít na spodní hranu přídě lodě. Loď přitom po vás stále střílí a tak se pomalu pohybujte zleva doprava. Příď částečně mění barvu a tak vidíte že postupujete správně, ale je to dost nekonečné. Poté co loď zlikvidujete, máte misi Magdalena za sebou a můžete si zvolit jakou budete pokračovat. Opět na pořadí nezáleží.
Palermo Mob

Podíváte-li se na mapu, máte zde jistě dost dalších značek. Jejich plněním se mění i procento splnění hry. Pro 100% je všechny budete muset splnit, ale zdá se mi, že jsou trochu těžší než hlavní linie hry. Všechny tyto jednotlivé úkoly jsou popsány na konci návodu.
Palermo Mob "Ristorante"

Vejděte do restaurace a zatkněte dva chlápky vepředu v restauraci. Další jsou vzadu v kuchyni a zde seženete různé věci k obraně. Po přemožení celého osazenstva se objeví poslední, kterého vyslechněte a pak se podívejte po důkazech. První je za barem v restauraci a dva u zadní zdi restaurace. Poslední je na regálu v kuchyni. Poté vyjděte z restaurace a pokračujte k další značce.
Palermo Mob "Morbid Antics"

Vstupte do vyznačeného kruhu a po animaci se prostřílejte ke schodišti. Nad ním je kaple plná protivníků a není opravdu jednoduché je všechny zlikvidovat. Mně se vyplatilo vyjít nahoru a doprava. Zde všechny postřílet a pak za stálého pohybu a střelby vyčistit celou kapli. Lékárnička je až vzadu za rakví a u ní je schodiště vedoucí dolů. Sejděte po něm dolů a v místnosti s regály všechny postřílejte. V této místnosti jsou i důkazy a to první je na prvním regálu nahoře kam se dostanete po žebříku. Druhý je na druhým regálu dole a třetí opět dole, ale na třetím regále. Čtvrtý je na posledním regálu nahoře a pátý na druhém regálu opět nahoře. Dostanete se k němu z posledního regálu po skříňkách u zdi. U posledního regálu je i lékárnička a vedle ní je vchod do pece. Z ní se dostanete do pitevny, kde je další důkaz a proti dveřím kterými jste přišli je za knihovnou vchod do tajné místnosti a v ní je poslední důkaz. Poté co vyjdete ven hru uložte a rozhlédněte se po okolí.
Palermo Mob "Mortician's Flight"

Rychle nastupte do auta, které zde stojí a dejte se do pronásledování. Střelba moc nepomůže ale náraz z boku dokáže auto zastavit. Poté co řidič vystoupí, ho zpacifikujte a po výslechu hru uložte a jdeme dál.
Palermo Mob "Sour Candy"

Poté co dojedete na místo, se po animaci přenesete přímo do tělocvičny. Zde je pár věcí, které můžete použít na svojí obranu a tak je využijte. Musíte samozřejmě všechny přemoct a pak se vydat po stěně za dívkou, která utekla. Nahoře na ochoze vás čeká trochu trapný závod přes překážky a ten skončí v okamžiku, kdy dívku doběhnete a vyslechnete. Poté vyjděte ven a pokračujte k další zelené značce.
Palermo Mob "Bad Accounting"

Snažte se co nejdéle být nenápadný a protivníky likvidovat potichu. Poté co budete prozrazeni, si cestu prostě prostřílejte až dozadu k výtahu. Pozor na minusové body, protože je tu pár civilistů a ty samozřejmě nesmíte zastřelit. Než vejdete do výtahu, vraťte se do první místnosti kde jste začínali a na stole je první důkaz. Druhý je v předposlední místnosti na stole a třetí je v poslední místnosti u obrazovky. Lékárničku najdete u výtahu, do kterého vstupte a sjeďte do podzemní místnosti s pohyblivými regály. Ty se dají přesouvat a tím uvolnit cestu dál. První průchod je třetí místo zleva, druhý je druhé místo zprava, třetí uprostřed a poslední je úplně vpravo. Tudy se dostanete do chodby až ke dveřím, které otevřete a dostanete se do tajné místnosti. Na každém stole je jeden důkaz a vzadu za paletou je človíček, kterého vyslechněte. Pak vyjděte dveřmi ven a hru uložte.
Palermo Mob "Vertigo"

Poslední nejtěžší mise je hodně dlouhá a závěrečný boj je dost problémový, hlavně na pozornost. Jako první vystřílejte celý vestibul a pak se skočte podívat do zasklené místnosti, kde v trezoru najdete pět důkazů a další dva v kufříku na stole. Vraťte se do vestibulu a tudy po schodišti až nahoru. Na staveništi všechny vystřílejte a u výtahu je lékárnička. Dojděte na konec stavby a zde po deskách a lešení nahoru do dalšího patra. Zde je opět blízko výtahu lékárnička a na druhém konci opět o patro výš a pak ještě o jedno. U výtahu je další lékárnička a po prknech se dostaňte k výtahové plošině. Dejte ji do pohybu a při cestě nahoru střílejte po všech protivnících. Poté co vyjedete nahoru, najdete posledního protivníka v jeřábu a začněte po něm střílet. Protivník se vás snaží s plošiny srazit pohybující traverzou a tak si dávejte pozor v jaké je výšce a podle toho se buď sehněte a nebo naopak jí přeskočte. Dávejte si přitom pozor, jestli nejste moc na kraji, abyste nespadli z plošiny dolu. Pomocí střelby se vám po čase podaří jeřáb zničit a tím je celá tato kapitola u konce. Vyberte si jakou kapitolou budete pokračovat a hru uložte.
President's Club

Začíná přituhovat. I když jsou protivníci relativně slabí a při troše opatrnosti se dají lehce zlikvidovat, jsou některé mise dost dlouhé a pak stačí jedna malá nepozornost a musíte začínat od začátku.
President's Club "Drug Den"

Hned za rohem vidíte první důkaz a pak jděte podél plotu až k lékárničce a u ní dírou v plotě prolezte dál. Za plotem vpravo je druhý důkaz a pokračujte až ke dveřím na chodbu. Na té je u zdi třetí důkaz a chodbou se dostanete do místnosti s žebříkem. Po něm nahoru a na zdi je lékárnička. Po roštech přejděte na druhý konec a lékárničky si prozatím nevšímejte. Na konci je místnost se čtyřmi protivníky a po boji se vraťte doplnit zdraví. Nezapomeňte na poslední důkaz, který je v této místnosti a než půjdete dál připravte si ochromující zbraň a to Stong Gum. Šéf bandy na vás čeká u velkého větráku a výstřely byste ho zabili a ventilátor by dokončil dílo zkázy. Proto běžte rychle až k posledníku sloupu, za kterým se schovejte. Pak buď využijte okamžiku, kdy nabíjí a rychle ho ochromte, anebo buďte za sloupem připraveni a v okamžiku, kdy ho rozstřílí vzniklou dírou zaútočte. Jakmile ho ochromíte, jděte ho vyslechnout a pak misi označenými dveřmi opusťte.
President's Club "Club Tadow"

Poté co vstoupíte do klubu, jděte doprava za bar a seberte první důkaz. Pak do protilehlého rohu a dostanete se do místnosti, která je chráněná lasery. Vydejte se rovně a první podlezte. Pozor musíte postupovat pomalu, abyste byli stále u země a paprsek nepřerušili. Před sebou vidíte lékárničku a jděte dál. Tentokráte ho musíte přeskočit a podívejte se pod pohovku, kde je druhý důkaz. Další laser podlezte a dva následující přeskočte. Dostanete se tak až ke schodišti, přes které nejde projít a tak rozstřelte skleněné okno a vlezte do kanceláře. Za stolem najdete osobu, kterou vyslechněte a než kancelář opustíte, prohledejte ji a najděte dva důkazy. Stejnou cestou kterou jste přišli se vraťte do první místnosti a vyjděte ven na ulici.
President's Club "Meeting Kobi"

Poté co se ocitnete v autě, musíte se bránit proti dotěrným útočníkům. Je jich hodně a mise je dost dlouhá. Sice můžete automaticky zaměřovat, ale hlavně na motorky je o trochu víc účinné střílet bez automatického míření. Dále si dávejte pozor, zda před vámi nejede nějaké, auto které po vás střílí. Způsobuje vám nejvíce škody a nemusíte jinak o něm ani vědět. Střelbu nepřerušujte a snažte se střílet na protivníka, který je nejblíže. Po zlikvidování posledního protivníka hru uložte.
President's Club "Factory Rush"

Co nejrychleji nastupte do auta a zapněte sirénu. Nejkratší a nejrychlejší cesta je asi odbočit doprava na třetí velké křižovatce a tím se vyhnete kruhovému objezdu a dostanete se lehce do blízkosti zeleného kruhu, do kterého vjeďte.
President's Club "Print Factory"

Po přestřelce je vlevo lékárnička a kousek od ní první důkaz. Přejděte přes sklad a na konci na rampu, kde je před prvním tiskařským strojem lékárnička a za ním druhý důkaz. Přes druhý stroj se dostanete pomocí žebříku a za třetím je další důkaz. Opět přelezte stroj po žebříku a až na konci haly je na zdi lékárnička a v její blízkosti je čtvrtý důkaz. Projděte do dalšího skladu a na regálu najdete poslední důkaz. Seberte ho a po žebříku vylezte na ochoz a dveřmi ven. Zde musíte postupovat hodně rychle a tak přeběhněte na druhou terasu a zahajte střelbu do barelů a následně auta. Vaším cílem je, aby auto zastavilo a řidič vystoupil. Pak slezte po žebříku dolu a řidiče vyslechněte. Označenými dveřmi vyjděte ven a hru uložte. Než půjdete dál, doporučuji skočit si na stanici předat důkazy a vylepšit si postavení. Případně dokoupit zbraně a teprve potom jít dál.
President's Club "Benjamin's Studios"

Po animaci seberte ze stolu jediný důkaz a vyjděte na balkón. Z něho na ochoz a zde hodně opatrně přejděte na další balkón. Doporučuji následující postup. Zastavte se před oknem a podívejte se do místnosti, kam její obyvatel kouká. V okamžiku, kdy je otočen přejděte rychle kolem okna a tento postup opakujte až na konec. Z balkónu se dostanete do místnosti, kde nikdo není a rychle přejděte na její konec a připravte se na protivníka, který se za chvíli objeví. Pak by jste neměli mít problém ho přemoct a získat jeho zbraň. V místnosti je ještě lékárnička a chodbou pokračujte až do místnosti s výtahem. Tím přejeďte do dalšího patra a po výstupu se podívejte do místnosti vpravo, kde je důkaz a lékárnička. Chodbou pak projděte až do nahrávajícího studia a kolem nástrojů na další chodbu. Dejte se doleva a přes další studio k poslední chodbě, která vede do bezpečnostní místnosti. Zde je lékárnička a ovládač mříží. Ty otevřete a vraťte se přes druhé studio na chodbu, kterou dojdete až k otevřené mříži. Prostřílejte se až k výtahu a aktivujte ho. Animací se dostanete na střechu budovy a zde si hru pro jistotu uložte.
President's Club "Zen Gardens"

Poté co přijdete o meč, přeběhněte lávku a prolezte přes bambusové stromy. Protivník by je měl částečně pokácet a tak jeden bambus seberte a zaútočte jím. Přijdete-li opět o něj, seberte další a to až do doby, kdy protivníkovi poškodíte část oblečení. Pak se dá na ústup, ale vy zatím za ním nechoďte a prohledejte zahradu. U výtahu je první důkaz a na druhém konci vpravo za sochou je druhý. Poté si doplňte u dvou lékárniček zdraví a přejděte do budovy. Musíte protivníka přemoct a až mu ubude zdraví tak na ¼, uteče pryč. Seberte třetí důkaz, doplňte u jediné lékárny zdraví a zůstal-li na zemi meč,vezměte i ten. Poté vylezte po Budhovi nahoru do okna a po laně se spusťte na druhou budovu. Zde vás čeká na lávce poslední důkaz a hlavně musíte konečně zlikvidovat posledního protivníka.
Shadow Tong

Po uložení hry jeďte do Goth Clubu a vstupte dovnitř.
Shadow Tong "A Bad Crowd"

Po animaci všechny zničte a jako zbraň použijte všechno, co se zde povaluje. Jestliže vám začne docházet zdraví, jsou zde dvě lékárničky a to jedna u dveří naproti těm, kterými jste přišli a další je na velké repro bedně zboku. Ne těchto bednách je i všech pět důkazů. Po zlikvidování protivníků vyjdi dveřmi ven.
Shadow Tong "Homeward Bound"

Následuje vše vysvětlující animace a po ní vás čeká známá jízda po městě. Opět postřílejte všechny dotírající protivníky, ale tentokráte máte trochu lepší zbraň. Poté co zastavíte, si hru uložte a vydejte se k další značce.
Shadow Tong "Hard Sell"

Poté co dojedete na vyznačené místo, stanete se řidičem náklaďáku a musíte objet tři obchodníky a zjistit od nich nějaké údaje. Nasedněte do náklaďáku a vydejte se k první značce. U ní vystupte a vejděte do obchodu. Jako nejrychlejší se jeví vytáhnutí policejní placky [Q] a pak vyslechněte osobu, u které se objevil otazník. Po výslechu vyjděte ven nasedněte do náklaďáku a jeďte k další značce. Toto musíte opakovat ještě dvakrát a zklamete-li při výslechu, tak tolikrát, dokud pořádně nevyslechnete tři obchodníky. Poslední cíl je pak místo, kde hra pokračuje další misí.
Shadow Tong "Workshop Rumble"

Na pohovce seberte první důkaz a vyjděte dveřmi ven na lávku. Po cestě dolu postupně likvidujte protivníky, kteří se vám postaví a až se dostanete k žebříku, slezte po něm dolu. Zde je trochu víc nepřátel a další dva ještě přijdou. Přitom je zde jen jedna lékárnička v rohu a po boji najděte dva důkazy. Poté vyjděte vraty do další části a protože nemáte žádnou zbraň, rychle přeběhněte do protější místnosti, kde se nějaké povalují na zemi a je zde i lékárnička a čtvrtý důkaz. V následující přestřelce si dejte pozor, abyste nezastřelili posledního protivníka, který se vzdává vzadu za náklaďáky. Toho musíte vyslechnout a než vyjděte ven, seberte na bedně vedle vrat poslední důkaz.
Shadow Tong "Human Cargo"

Seberte rychle něco, čím se budete moc bránit a zlikvidujte všechny útočníky. Poté se podívejte do nejbližších kontejnerů a najdete dva důkazy. Pokračujte na druhý konec podpalubí a po kontejnerech kudy přiběhne poslední útočník vyskákejte nahoru. Dojdete ke dveřím, které otevřete trojitým stisknutím [E] a dostanete se na druhou stranu, kde je ovládací pult. Jím přivoláte kontejner, po kterém přeskákejte na druhou stranu a jděte dál, dokud nenarazíte na přepážku. Žebřík je zvednut a tak musíte přeskočit na kontejnery a vylézt o jeden výš. Než půjdete dál, seskočte na druhé straně dolů a v otevřeném kontejneru najdete dva důkazy. Pak se vraťte až nahoru a přes prkna přejděte do vyššího patra. Jděte až ke dveřím, které otevřete známým způsobem a u ovládače si přivolejte kontejner. Na druhé straně je žebřík, po kterém vylezte nahoru, kde je lékárnička a přes dveře, kontejner až k další lékárničce. Zde otevřete dveře, ale připravte se na okamžitý útok. Po jeho odražení přeskákejte po kontejnerech na druhou stranu a zde za rohem je další lékárnička. U panelu si přivolejte kontejner a přeskočte na něj. Kontejner se dá do pohybu a asi v polovině cesty na něj přiskočí protivník. S ním se musíte přetahovat a tak si hlídejte klávesovou nápovědu. Vyhrajete jen když budete stále mačkat ty správné klávesy. Po shození protivníka dojede kontejner na konec a vy vyslechněte vzdávajícího vůdce. Po výslechu dojděte do protilehlého rohu kde najdete v kontejneru poslední důkazy a pak můžete misi označenými dveřmi opustit. Hru uložte a jděte dál.
Shadow Tong "The Rat Race"

Projděte tunelem a pak po šikmině dolu na podestu. Pak podél zdi k trubce přes kterou se dostanete na druhou stranu a zde vylezte až nahoru. Postavte se do žlutočerného čtverce a odsud sjeďte po laně na druhou stranu a odsud přes trubku zase nazpátek. Vylezte nahoru a pak ještě výš po žebříku. Dejte se kolem zábradlí a pozor za rohem jsou dva střelci. Za nimi je lékárnička a vedle ní žebřík, kterým vylezte opět nahoru. Jste v nejvyšším bodě a cesta dál vede dvakrát po laně a pak po žebříku a po trubce na druhou stranu. Vydejte se směrem odkud na Vás střílí a přeskočte dost širokou mezeru. Poté vyšplhejte nahoru a vejděte do trubky mezi dvěma ohni.
Shadow Tong "Sesame"

Poté co projdete, se na vás vrhne protivník a vy se musíte vyhýbat jeho úderům a snažit se ho zranit. Poté co mu seberete trochu zdraví, dá se na ústup a vy prohledejte prostor a najděte jeden důkaz a lékárničku. Poté vylezte po stejné stěně, ale dejte si pozor na padající bedny. Nahoře vpravo je lékárnička a vlevo důkaz, poté se dejte po trubce na druhou stranu. Pára unikající z trubky vám sebere trochu zdraví a tak postupujte pomalu. Než polezete po stěně výš seberte, vlevo třetí důkaz a nahoře vpravo čtvrtý. Vlevo je lékárnička a na druhé straně kam se dostanete přes trubku, je vpravo pátý důkaz a nahoře nad stěnou vlevo je šestý. Cesta dál už vede dírou do kolejiště metra a tam svedete poslední boj této kapitoly.
Conclusion

Hru jste si uložili a podíváte-li se do informací o hře vidíte, že ji máte v hlavní linii splněnou na 100%, ale není to ještě konec. Hlavní linie hry má s největší pravděpodobností tři různé konce. Nepodařilo se mi přesně zjistit, co volbu ovlivňuje, ale jsou to s největší pravděpodobností kariérové body. Proto vám nemohu popsat jednotlivé konce a zaměřím se jen na ten jeden, který jsem hrál já. Ocitnete se v metru a snažíte se zastřelit unikajícího protivníka. Dejte si pozor na civilisty a nemusíte ani moc mířit. Hlavní je postoupit až k přední části vlaku. Zde někdy uvidíte animaci rozpojení a následného výbuchu, ale někdy už jen ten výbuch. V obou případech musíte rychle utíkat nazpátek. Tím jste opravdu kompletně dohráli celou hlavní linii hry.
Races & Fights

Než se pustíte do doplňujících misí, jsou tu ještě dva vedlejší úkoly. I ty jsou potřeba slnit, jestliže chcete mít hru dohranou na kompletních 100%.
Fights

Podíváte-li se na mapu, najdete zde fialovou značku s pěstí. Dojeďte tedy na označené místo a vstupte dovnitř. Zde se zúčastníte nelegálních zápasů a těch je celkově deset. Za každý vyhraný získáte 5% splnění úkolu a jsou postupně těžší. První začínáte bojem 1:1, ale poslední je již 1:3 a není lehké tento souboj vyhrát.
Races

Tyto nelegální automobilové závody jsou na mapě označeny modře se symbolem dvou startovních praporků. Doporučuji dojet na místo taxíkem a vystoupit u nejbližší policejní stanice. Zde si teprve vyberte auto, kterým chcete závod jet a teprve potom dojeďte na místo startu. Tím budete mít na startu nepoškozené auto a máte větší pravděpodobnost na výhru. I zde je celkem deset závodů a po jejich vyhrání získáte zbylých 50% této části.
Informant missions
Cabbie / Taxikář 01

V severní části mapy je čtvereček s písmenem "C" a to je začátek taxikářské mise. Až sem dojedete třeba jiným taxíkem nastupte do toho zeleného a po animaci odpovězte Yes. Poté co se ocitnete sami na ulici, seberte nějaké auto a vydejte se nejkratším směrem k červené značce. Je to vchod do domu v postraní uličce a po vstupu přemožte a vyslechněte muže, kterého zde najdete. Pak opět nastupte do auta a vydejte se k další značce. Zde před vstupem si připravte zbraň a jakmile vstoupíte, zastřelte v první místnosti tři chlápky (správně byste toho, co má žlutou značku měli jen zatknout). Další dva jsou v postraních místnostech, ale pozor na ženu v ložnici, ta musí přežít. Tím jste úkol splnili a odměnou vám bude $ 1500.
Cabbie / Taxikář 02

Opět ke značce a do taxíku. Přijměte úkol a ocitnete se v blízkosti parkoviště. Před sebou vidíte tři auta, která musíte zničit. Jděte až k tomu, co je nejdále od vás a postavte se zboku. Začněte mlátit do auta a nepřestávejte, dokud nezačne hořet. Pak od něj rychle odstupte a nechte je vybouchnout. V té době vás již řidiči aut budou napadat a nemá cenu se s nimi prát. Trochu vám budou pomáhat policisté a vy přeběhněte na druhou stranu k prvnímu autu. Zničte i to a jako poslední si nechte to uprostřed. Jediná taktika je asi před řidiči utíkat třeba velkým obloukem a po návratu k autu 2-3x bouchnout a zase pryč. Po zničení všech tří aut máte úkol splněn a odměnu $ 1500.
Cabbie / Taxikář 03

Tentokráte v zeleném taxíku zůstanete a musíte dojet na vyznačené místo. Pronásledují vás však dva protivníci a i když by se jim teoreticky mělo povést ujet, je lepší střelbou z auta jim jejich auta poškodit a teprve pak jet na vyznačené místo.
Cabbie / Taxikář 04

Nastupte do jakéhokoliv auta a vydejte se po 128th a na konci odbočte doprava na 2nd a pak opět doprava na 126th. Tou jeďte až na Lenox Blvd a na ní opět doprava. Tou až na 145th a na ní doleva až na Broadway a zde doprava až na 157th, kde je zelená značka. Vy však dojeďte až na 157th, kde je zaparkovaný autobus a do něj nastupte. S autobusem se vraťte ke značce a nechte nastoupit všechny pasažéry. Po nastoupení jeďte po Broadway až na 155th a zde doleva až na St. Nicholas a zde doprava až ke značce. Máte nato relativně dost času a tak se snažte nenabourat, protože byste dostali nejprve penalizaci a druhé nabourání může znamenat nesplnění mise.
Cabbie / Taxikář 05

Tuto poslední misi máte možná již za sebou. Jestliže jste nesplnili v začátku hlavní linie hry nějaký výslech, tak jste se právě dostali k tomuto úkolu. Máte za úkol rozvést ve stanoveném termínu všechny pasažéry na určené místo. Úkol to je celkem lehký a prostě jezděte nejkratším směrem od značky ke značce.
Madam 01

Dojeďte ke značce s písmenem "M" a vstupte do označených dveří. Po animaci přijměte daný úkol a poté se ocitnete na ulici, kde nastupte do nějakého auta a dojeďte ke značce. Zde vystupte a vejděte do dveří. Zde musíte zničit zařízení bytu a to dost razantně. V daném čase musíte přesvědčit obyvatele domu, že když nebudou souhlasit s vašim návrhem, že nepřestanete. Jakmile přistoupí na vaše požadavky, mise skončí a vy dostanete slíbenou odměnu.
Madam 02

Standartní začátek do písmene "M" a pak autem až ke značce. Zde vystupte z auta a vejděte do zeleného kruhu. Po animaci nastupte do auta a dejte se do pronásledování. Na obrazovce se objeví ukazatel a vy se musíte snažit udržet vzdálenost v zeleném poli. Pozor auto před vámi zpomaluje, couvá a pak naopak akceleruje a snaží se ujet. Podaří-li se vám je uhlídat, dojedete k místu, kde z auta vystoupí dva muži a vy je oba musíte zabít.
Madam 03

Poté co přijmete úkol, nastupte do limuzíny a ve stanoveném čase dojeďte na vyznačené místo a vjeďte do kruhu. Jako první musíte rozehnat všechny fotografy. Nemusíte se s nimi prát a stačí je prostě vyhnat směrem ke křižovatce a oni sami zmizí. Pozor jeden je na druhém chodníku a i toho je dobré hnát ke křižovatce. Úkol je splněn, až když všichni zmizí a objeví se váš pasažér. Jakmile nastoupí objeví, se další paparazzi a vy jim musíte ujet. Mně se podařilo nechat je předjet a pak střelbou zničit. Nevím jestli to byla chyba hry, ale kdy jsem couvl zůstala, motorka stát na jednom místě a sestřelit jí nebyl problém. Každopádně jim musíte ujet a dostat se v čase do cíle.
Madam 04

Rychle nastupte do nějakého auta a vydejte se ke značce. Jakmile se přiblížíte, objeví se nákladní auto, které pronásledujte a zastavte nejlépe nárazem z boku do zadní části. Řidič uteče a vy se ujměte řízení. Musíte dojet opět ke značce, která je na molu. Jakmile sem dojedete, hodíte v animaci auto do moře a je konec mise.
Madam 05

Nastupte do policejního auta a dojeďte ke značce. Jakmile k vám přistoupí pasažérka, vydejte se po rovné silnici s co největší rychlostí. Uslyšíte její vřískot a to je cílem této části. Musíte u ní vaší jízdou vyvolat co největší strach a jestli se její strach dostane do červeného pole před dojetím k 112th, máte misi za sebou a tím i celou část pro Madam.
King 01

Dojeďte ke značce "K" a vstupte do zeleně označených dveří, které jsou za sochou. Poté co přijmete úkol, nastupte do auta a dojeďte k první značce. Vystupte z auta a najděte muže nad kterým je otazník. Zkruťte mu ruku za záda a známým způsobem docilte zvýraznění všech tří vykřičníků. Toto musíte opakovat ještě 2x a teprve potom bude konec této mise a dostanete zaslouženou odměnu.
King 02

Standardní začátek a po nastoupení do auta musíte ve stanoveném čase dojet na označené místo. Muž který se zde nachází, se před vámi dá na útěk a vy ho musíte dohnat a vyslechnout. Poté co vám řekne co ví, nastupte do auta a dojeďte k další značce. Předtím než vstoupíte do dveří, si připravte zbraň a na chodbě zabijte dva strážce. Pak vstupte do dveří za nimi a v místnosti vás čekají další tři protivníci a v druhé jeden. Pozor na rukojmí, protože ty musí přežít a tím máte úkol splněn.
King 03

Tuto misi jistě poznáte. Ono se jich v této hře dost opakuje a tak poté, co přijedete na označené místo musíte se pustit do sledování odjíždějícího auta. Tentokráte je však řidič pozornější a tak se od něj musíte držet kousek dál. Dejte si však pozor aby vám neujel a sledujte pozorně radar. Až auto zastaví a muž vystoupí, jděte za ním a v místnosti kam se dostanete, zabijte oba označené muže. Polonahý muž vaší střelbu však musí opět ve zdraví přečkat.
King 04

Dojeďte na označené místo a po animaci na další. Zde vejděte do dveří a po předání kufříku rychle všechny postřílejte a vyjděte ven. Nastupte do auta a vraťte se na první označené místo do zeleného kruhu a další úkol máte za sebou.
King 05

I tuto misi jste již ve hře zažili. Tvůrcům hry již asi došly nápady a hra se začíná dost opakovat. Prostě nastupte do auta a dojeďte ke značce. Po animaci se pak pusťte do pronásledování auta a řidiče donuťte z auta vystoupit. Pomohou výstřely, anebo náraz do auta. Jakmile vystoupí, zastřelte ho a nastupte do jeho auta. Dojeďte k další značce, která se nachází v autoopravně. Zde vjeďte do zeleného kruhu a máte hlavní a i vedlejší linii hry za sebou.
100 %

Hru však jistě nemáte plně dohranou. Po městě je dost zločinců a výtržníků. Proto projíždějte celé město a jakmile se někde objeví červená značka, jeďte tam zjednat nápravu. Není moc druhů těchto zločinů a stále se opakují a tak opravdu nevím, jestli kolik z vás bude mít trpělivost dohrát hru opravdu na kompletních 100%.
Obchody
Auta
Location #1: W. 204th St. Between 10th Ave and Nagle
6.3L V8 Coupe - $34,000
2.3L V4 Sedan - $2,500
4.0L V6 Suv - $21,000
5.8L V8 Sedan - $7,700
5.0L V8 Beater - $2,200
5.2L V8 Beater - $5,100
2.3L V4 Beater - $600
Location #2: W. 143rd St. Between Lenox Blvd and 5th Ave.
4.7L V8 Pickup - $28,000
7.2L V8 Coupe - $18,000
2.5L V4 Sedan - $3,100
5.8L V8 Wagon - $2,900
6.3L V8 Beater - $6,500
4.7L V8 Beater - $6,600
2.3L V4 Beater - $600
Location #3: Amsterdam Ave. Between W. 119th St. and W. 120th St.
4.6L V8 Coupe - $76,000
3.8L V6 Mini-van - $19,000
4.6L V8 Limousine - $55,000
3.7L V6 SUV - $27,000
4.8L V8 Suv - $41,000
Location #4: E. 110th St. Between 3rd Ave. and 2nd Ave.
4.8L V8 Suv - $41,000
5.8L V8 Sedan - $7,700
5.8L V8 Wagon - $2,900
2.5L V4 Sedan - $3,100
2.3L V4 Beater - $600
5.0L V8 Beater - $2,200
5.2L V8 Beater - $5,100
Location #5: W. End Ave. Between W. 82nd St. and W. 81st St.
4.7L V8 Coupe - $15,200
2.5L |4 Sedan - $3,100
2.3L |4 Sedan - $2,500
4.0L V6 SUV - $21,000
5.8L V8 Beater - $3,300
6.3L V8 Beater - $6,500
5.0L V8 Beater - $2,200
Location #6: E. 61st St. Between 1st Ave. and 2nd Ave.
6.0L V12 Coupe - $160,000
3.2L V6 Sedan - $51,000
2.3L V4 Sedan - $52,000
2.5L V5 Sedan - $37,000
4.4L V8 SUV - $37,000
2.3L V5 Wagon - $28,000
Location #7: 9th Ave. Between W. 45th St. and W. 44th St.
3.2L V6 Coupe - $89,000
1.7L V4 Coupe - $16,000
3.0L V6 Coupe - $38,000
2.6L V6 Coupe - $45,000
2.4L V4 Sedan - $21,000
3.3L V6 Mini-van - $25,000
Location #8: Lexington Ave. Between E. 30th St. and E. 29th St.
3.5L V6 Coupe - $34,000
1.7L V4 Coupe - $16,000
3.0L V6 Coupe - $38,000
2.6L V6 Coupe - $45,000
2.4L V4 Sedan - $21,000
3.3L V6 Mini-van - $25,000
3.5L V6 Coupe - $34,000
Location #9: W. 24th St. Between 11th Ave. and 10th Ave.
4.3L V6 Van - $27,000
7.2L SC V8 Coupe - $18,000
2.5L V4 Sedan - $3,100
5.8L V8 Wagon - $2,900
5.8L V8 Beater - $3,300
6.3L V8 Beater - $6,500
5.0L V8 Beater - $2,200
Location #10: Grove St. Between Bleecker and 7th S Ave.
1.5L V4 Wagon - $15,000
3.8L V6 Mini-van - $19,000
4.6L V8 Limousine - $55,000
3.7L V6 SUV - $27,000
4.8L V8 SUV - $41,000
Location #11: Delancey St. and Sheriff St.Intersection
5.0L V8 Coupe - $9,200
2.3L V4 Sedan - $2,500
5.8L V8 Sedan - $7,700
7.2L SC V8 Coupe - $18,000
5.4L V8 Beater - $1,300
2.5L V4 Beater - $1,100
4.7L V8 Beater - $6,600
Location #12: Wall St. Between Hanover St. and Pearl St.
5.0L V10 Coupe - $135,000
3.2L V6 Sedan - $51,000
2.3L V4 Sedan - $52,000
2.5L V5 Sedan - $37,000
4.4L V8 SUV - $37,000
2.3L V5 Wagon - $28,000
Zbraně
Location #1: Police Armory that you find on the Basement floor of Police
Hodnost 5
.45 ACP - $300
Beanbag Shotgun - $400
Caltrops - $200
Flashlight - $100
Zoom 2x - $1,000
Hodnost 4
Stun Gun - $500
9mm SMG - $1,000
Standard Shotgun - $1,500
SLO-MO Dive - $2,000
Hodnost 3
4.6mm PDW - $1,000
5.56 Assault Rifle - $1,500
Tranquilizer - $2,000
Stun Baton - $200
ZOOM 4x - $3,000
Hodnost 2
.45 Special - $600
Tactical Shotgun - $2,000
5.56 BullPup AR - $2,500
Sledge Hammer - $350
Precision Aim Assist - $4,000
Hodnost 1
5.56mm - $3,000
7.62 Auto Sniper - $4,000
Flash Bang - $1,000
SLO-MO Dive 2x - $5,000
Location #2: Frederick Douglass St. Between W.154th St. and Bradhurst Ave.
.50 Auto - $1,000
RPG - $20,000
Rotary Cannon - $50,000
Flame Thrower - $40,000
Frag Grenade - $1,400
Land Mine - $4,600
Location #3: W. 107th St. Between Columbus Ave. and Amsterdam Ave.
.40 Handgun - $500
.50 Sniper - $12,000
WWII .45 SMG - $5,000
Machete - $350
Land Mine - $4,600
Molotov Cocktail - $700
Location #4: E. 57th St. Between 3rd Ave and 2nd Ave.
.38 Auto - $125
WWII .45 SMG - $5,000
7.62mm Bullpup AR - $9,000
.62 Bolt Action Sniper - $10,000
Baseball Bat - $250
Frag Grenade - $1,400
Location #5: W. 21st St. Between 7th Ave. and Avenue of the Americas
.50 Auto - $1,000
9mm Silenced SMG - $4,000
Semi Auto Shotgun - $4,000
5.56 Scoped Bullpup - $8,000
.50 Sniper - $12,000
Crowbar - $200
Location #6: E. Broadway Between Montgomery St. and Clinton St.
.40 Handgun - $500
.38 Auto - $125
.45 SMG - $3,000
Full Auto Shotgun - $3,000
7.62 Assault Rifle - $7,000
Switchblade - $150
Location #7: 1st Pl. Between Battery Pl. and West St.
.38 Auto - $125
Sawed-Off - $1,500
Full Auto Shotgun - $3,000
.32 ACP SMG - $2,000
Blackjack - $100
Molotov Cocktail - $700