Záhlaví stránek

 

Total Overdose - mise

Total Overdose
Úvod od hry

Píše se rok 1989 a uprostřed parné mayské džungle, ve stínu inckých ruin se Ernesto Cruz s vypětím sil snaží dostat na palubu letadla DEA, které by ho dostalo do bezpečí. Domů se však nedostane, stane se obětí údajného předávkování. Dvojčata Ram a Tommy navštíví při pátrání po vrahovi svého otce celkem osmnáct různých herních prostředí, od města Los Toros až po mexickou poušť, od stylizovaného mexického venkova a skrýší v džungli až po luxusní kalifornské pobřeží. Total Overdose je špičková, adrenalinem plně „nadupaná“ akční hra s pohledem z third-person perspektivy, která vám nabídne doslova filmový zážitek. Nabízí vám mimo jiné i systém neozbrojeného boje s akrobatické kousky, s jejichž pomocí budete moci likvidovat protivníky mnohem efektivněji a zcela beze zbraní, dokážete totiž provádět i dokonalá smrtící komba. Ale nebojte se, beze zbraní též nebudete, čím budete lepší, tím více zbraní získáte, tím bohatší bude vaše zbrojní výbava, takže nakonec můžete získat více než dvacet různých druhů velice účinných a razantních zbraní. Dokonale propracovaný příběh vás provede osmnácti různými prostředími, od špinavé a vykřičené čtvrti v Los Toros až do hlubin mexické pouště. Total Overdose je tudíž third-person akcí, která nejenže nenechá žádnou střelnou zbraň na pokoji, ale dokáže vás naladit rozvětveným příběhem na tu správnou notu. Bratři Tommy a Ramon Cruzovi prahnou po objasnění smrti svého otce Ernesta, předního člena protidrogové policie DEA. Oba doufají, že je krvavé stopy zavedou až k předpokládanému vrahovi, mafiánskému bossovi Muertemu. Vy už ale ovšem od první chvíle hraní znáte skutečnou pravdu, jejich otce zabili zrádci z řad spojeneckých agentů. První dvě mise jsou vůbec velmi zvláštní. V té úvodní si zahrajete v posledních pár minutách Ernesta, v následující se dočkáte vyřazení Tommyho, jednoho z bratří, jemuž neposedný granát zlomí nohu. Celý zbytek hry tedy odehrajete za Ramira, Tommy v příběhu dále figuruje jakožto muž v pozadí, dává svému bratrovi dvojčeti pouze příkazy vysílačkou. Na mapě lze vyhledat speciální místa s úkoly, které se samozřejmě dělí na příběhové a vedlejší. Mise, které vůbec neovlivňují příběh, nejsou nikterak nápadité, vedle „střílecích“ úkolů si občas střihnete průjezdy checkpointy. Zato hlavní mise jsou výborné, za zmínku stojí například vyvražďování obyvatel sídla hlavního prodejce s automobily, masakr u mayských pyramid, krádež náklaďáků z přístavu či, téměř hororová přestřelka ve vlakových vagónech.(obr.Úvod)

Nutno konstatovat, že nejzajímavější a nejpřitažlivější rys této hry však spočívá v jejích arkádových prvcích. Začněme tedy s tím, co všechno dokáže samotný herní hrdina bez použití střelných zbraní. Prvním bodem je skákání do stran za použití zpomaleného času, druhým je bezesporu odražení od zdi, které se jeví jakožto nejlepší způsob na zabití několika nepřátel najednou. Aby toho nebylo málo, tak se vám za nejrůznější efektivní zabíjení protivníků přičítají body, za rozličná akční řešení pro změnu „vyfasujete“ speciální komba. Zmínku si zaslouží též tornádový efekt, kdy za pomocí dvou samopalů zkosíte spirálovým skokem všechny nepřátele v okolí. Zajímavý je též systém hračky, kterážto přiláká zvědavé nepřátele a později vybuchne, nebo prvek Toro, kdy se sám Ramon promění v zuřícího býka či dostane do rukou dva kufříky, představující těžký kulomet. Jasným favoritem mezi všemi jmenovanými zbraněmi je však přece jenom „zlatý efekt“, kdy se z vaší obyčejné bouchačky stane na chvíli smrtonosná a výkonná zlatá pistole. Účelem hry je nejen za každou cenu projít, ale i nasbírat co nejvíce dovednostních bodů, je tedy nutné sbírat symboly dovednostních komb, bodů vyjádřených čísly a vstupovat do červených lebek a tak likvidovat kostlivce, v návodu na to už nebudu dále zvláště upozorňovat. Z tohoto výčtu všech herních atributů tedy jednoznačně vyplývá, že milovníci akčních her a také i ti, co milují ve hrách nějaké ty zápletky, si vskutku přijdou na své, takže není nad čím váhat a je třeba ihned začít. Hra je vcelku přímočará, přesto se v ní dá na některých místech „zakysnout“, abyste tomu předešli, k tomu by vám měl pomoci tento podrobný návod. Jen ještě douška nakonec, hru lze projít noha způsoby, různými trasami a v různém pořadí, všem kritikům tedy dopředu sděluji, že návod je napsán tak, jak jsem hrou prošla já a ani netvrdím, že jsem nějakou nepovinnou podmisi omylem nevynechala.
The Father

Po skončení úvodní animace, v níž jako otec utíkající z Mayských ruin sjedete po laně dolů k zemi plné nepřátel, z nichž jeden z bazuky rozstřelí spodní pilíř, na němž je uchyceno lano, se propadnete do malého skladiště. V reále si vyzkoušejte vylézt na bedny, nad nimiž jsou červené šipky a použijte klávesu TAB, tak se vrátíte na výchozí místo v místnosti (lze používat i ve hře, pokud zemřete). Z dalších beden seberte obě zbraně, zdálky si vyzkoušejte rozstřelit barely s trhavinou, poté projděte dveřmi, opět se spustí krátká animace. V místnosti postřílejte několik nepřátel, po mrtvolách posbírejte zbraně (to dělejte stále, nebudu už na to dále upozorňovat), vzadu za bednami seberte lékárničku, doplňte si zdraví. Jděte ke dveřím a klávesou F si je otevřete (prostudujte si menu, kde najdete všechny klávesy na používání různých úkonů), po krátké animaci vyjděte ven na volné prostranství, kde zuří divoká přestřelka. Zapojte se do boje, sejměte kulometčíka z obrněného vozidla, tak můžete zlikvidovat z jeho kulometu nepřátele a šetřit tak munici ve vašich zbraních. Pomáhejte si rozstřelováním barelů s výbušninami, jakmile se zbavíte všech útočníků, vzadu za letadlem, které je vaším cílem a mají vás v něm odvézt a zachránit agenti z DEA seberte lékárničku, nato se vydejte k letadlu, tak v animaci v něm odletíte. Ale ouha, vaši proradní „přátelé“ z DEA vás z letedla vyhodí ven, takže po dopadu na zem se zabijete.
The Good Son

O několik let později se ocitnete v roli otcova syna Tommyho, kdy rovněž jako agent DEA se budete snažit odhalit pravdu, co se stalo s vaším otcem. Promluvíte si se svým šéfem, kterému svěříte vlastní podezření, že za smrt vašeho otce nesou zodpovědnost samotní vaší kolegové z DEA, šéf sice tomuto vašemu tvrzení nevěří, no vašemu pevnému rozhodnutí dopídit se pravdy už zabránit nemůže. Tak se tedy ocitnete v Mexiku, kde na vás čeká váš přítel Marco, s kterým si pohovořte a pak nasedněte do auta, které pro vás připravil. Rozjeďte se v autě po silnici dopředu, jakmile před sebou spatříte tankovací cisternu, otevřete pravým tlačítkem myši dveře vašeho auta a současně klikněte na levé tlačítko myši, tak z auta vyskočíte, auto samo dojede k cisterně, narazí do ní a v animaci spatříte obrovský výbuch. V reále se vydejte dopředu, odbočte doprava k čerpací stanici MEXIOIL, přepadne vás celkem osm nepřátel, útočících lopatami, hráběmi a střílejících z pistolí. Jakmile je zlikvidujete, pokračujte vpřed ke karavanu, sejměte zbytky nepřátel a vstupte dovnitř. Seberte pistoli, vracejte se zpět k čerpací stanici, odbočte u ní doleva a projděte dál nyní již otevřenými vraty. Vpravo stojí dodávkový automobil, vlevo od něj rozstřelte barely, tak tento v animaci vybuchne, ale v reále se objeví dalších pět bastardů, které zlikvidujte opět pomocí rozstřelování barelů. Vydejte se nazpět k čerpací stanici, spustí se animace, v níž zastřelíte padoucha, který ale ještě stačí vám k nohou hodit granát, v animaci se pak ocitnete s nohou v sádře na invalidním vozíku. Nu co naplat, skončili jste neslavně a celý děj se posunuje o čtrnáct dní dopředu, spojíte se s vaším dvojčetem Ramem a pověříte ho tím, aby pokračoval ve vašem započatém pátrání. Je tedy nasnadě, že až do konce hry budete vystupovat v roli Tommyho bratra Rama.
Centrum Los Toros

Nyní se vám naskytuje několik možností, jak ve hře pokračovat dál. Před spuštěním této mise je možné se vydat podle mapky do různých čtvrtí, jako je například Centrum, Puberto Los Toros, Barrio Del Torio, Barrio Antiguo atd. (obr.1) a tak získat cenné zkušenosti, různé bonusy, zbraně a střelivo, naučit se různé taktické bojové prvky a podobně. Je jen zapotřebí procházet celé Centrum, nejlépe je nasednout do červeného automobilu, neboť pěšky byste si ubrousili nohy :-) a jezdit podle směrovek a rozcestníků na jednotlivých křižovatkách. Já jsem ale zvolila možnost zůstat v Centru, pokud budete objíždět tuto část, narazíte na chlapíka, který má nad sebou zelenou šipku. Promluvte si s ním a vstupte do dveří, ocitnete se v místnosti, kde se nalézá pět kójí, očíslovaných 1-5. Všimněte si, že nad každou kójí svítí zelené světélko, pokud v příslušné kóji splníte všechny úkoly, světélko zhasne. Je to vlastně malé výukové a výcvikové středisko, kde se můžete naučit ovládat vaši postavu, získat znalosti v různých způsobech boje se zbraněmi i bez nich, zvládnout komba, používat tajné zbraně, granáty a jiné úkony, což se vám všechno může v budoucnosti velice hodit. I když je tato část nepovinná, doporučuji vám ji projít, je to určitě zajímavé a hlavně poučné, je až k nevíře, co všechno vaše postava dokáže, vyzkoušejte si to a naučte se to sami.
Pistoleros Asociados

Všimněte si, že nad každou kójí svítí zelené světélko, pokud v ní splníte všechny úkoly, světélko nad kójí musí zhasnout.
Kóje číslo 1
Shod Dodge Kill

Nejdříve si promluvte s trenérem (to dělejte vždycky při nové výuce), tak se vám nabídne celkem 7 možných způsobů boje. Zde se rozběhněte proti terči a v běhu před ním klikněte na mezerník, tak terčem proletíte. Toto zopakujte celkem pětkrát po sobě a obdržíte blahopřání k úspěšnému dokončení tohoto komba, vraťte se k trenérovi a znovu s ním promluvte (to dělejte též po každém ukončení komba, to jest po každém obdržení gratulace).
Head Shot

Seberte vlevo ze stolku zbraně, postavte se před terč a zamiřte na něj, objeví se červený kulatý kurzor, klikněte na pravé tlačítko myši a jakmile se objeví před terčem žlutý kurzor, levým tlačítkem myši vystřelte. Toto opět musíte zopakovat pětkrát po sobě a obdržíte blahopřání k úspěšnému dokončení tohoto úkolu.
Havoc Kill

Toto je velice jednoduchý úkol, rozstřelujte barely před jednotlivými terči, i toto proveďte pětkrát po sobě a obdržíte blahopřání za další splněný úkol.
Wall Walk Kill

Stoupněte si vlevo od prvního terče ke zdi, klikněte na mezerník a současně na klikněte na kurzorovou šipku vlevo, projdete se pěkně po zdi a uděláte oblouček ve vzduchu. Kolem terče se objeví červený kurzor, klikněte na pravé tlačítko myši, tak kurzor zežloutne a v tu chvíli vystřelte ještě dříve, než dopadnete zpět na zem. Opět zopakujte pětkrát, tak s blahopřáním úkol splníte.
Wall Bounce Kill

Rozběhněte se proti zdi za vámi, klikněte před ní na mezerník, tak se otočíte o 180 stupňů, v letu zaměřte pistoli na terč a klikněte na pravé tlačítko myši, tak červený kruh zežloutne a v tu chvíli levým tlačítkem myši vystřelte. Opět nutno zopakovat pětkrát a tak vás gratulace za splnění tohoto úkolu nemine.
Revers Shoot Dodge

Rozběhněte se směrem k terčům, dvakrát klikněte na mezerník, tak se ocitnete ve vzduchu, natočte se v letu k terčům a vystřelte na terč. Opět udělejte pětkrát a znovu obdržíte blahopřání.
Fly On The Wall

Vyskočte na pravou zeď současně s kurzorovou šipkou vpravo, uděláte ve vzduchu oblouk a vystřelte na terč, dříve než dopadnete na zem, opět obdržíte blahopřání a máte splněny všechny výcvikové úkoly v kóji číslo 1.
Kóje číslo 2
Combo Timer

Seberte pistoli, promluvte si s trenérem) nyní musíte v časovém limitu rozstřelit, nebo rozbít pěstí celkem deset terčů, časový limit si o něco prodloužíte, pokud seberete v jednom z koutů žlutou lebku. Jestliže všechny terče v časovém limitu zlikvidujete, potom obdržíte gratulaci a úkol je splněn.
Kóje číslo 3
Golden Gun

Promluvte si s trenérem, seběhněte dolů po schodech, vstupte do zlatého kruhu, klikněte na levý CTRL a vystřelte na terč. Tímto způsobem zlikvidujte všechny terče, gratulace vás nemine, vraťte se k trenérovi a opět si s ním promluvte.
Tornádo

Seběhněte znovu dolů po schodech, vstupte do zlatého kruhu, stiskněte levý CTRL, tak se roztočíte kolem vlastní osy a zcela automaticky rozstřílíte všechny terče, opět se vraťte k trenérovi.
El Toro

Po rozmluvě s trenérem seběhněte zas dolů po schodech, vstupte do kruhu se znakem býka, tak se automaticky trskem rozběhnete a jen používejte pohyb myší, či kurzorové klávesy pravá-levá tak, abyste zničili všechny terče, gratulace vás neminou, vraťte se k trenérovi.
Mariachi

Vstupte do kruhu se znamením kytary, tak budete mít dva kufry v ruce. Stiskněte levý CTRL a zbraněmi, ukrytými v kufru, rozstřílejte všechny terče, po obdržení blahopřání se vraťte k trenérovi.
Kóje číslo 4
Close Combat

Promluvte s trenérem, seběhněte dolů k terči a pěstí desetkrát po sobě udeřte do terče. Weapons.

Znovu si promluvte s trenérem, obdržíte zbraně a nyní rozstřílejte desetkrát terče v boxech před vámi, po obdržení gratulace přejděte do poslední kóje.
Kóje číslo 5
Explosives

Po rozhovoru s trenérem seberte ze stolku granáty (pokud vám dojdou, seberte další), granáty musíte vhodit pětkrát po sobě do pravé vzdálenější bedny, kde musejí vybuchnout. Poté naházejte granáty do levé bližší bedny (to už není nutné, ale za vyzkoušení to stojí), kde rovněž musejí pětkrát vybuchnou. Při těchto pokusech sledujte při zaměření otáčející se žlutý kruh, ukazující délku hodu granátu. Jakmile obdržíte blahopřání i za splnění tohoto posledního výukového úkolu, vraťte se zpět do hlavní chodby a projděte ven na ulici východem, označeným tabulkou EXIT, tak obdržíte určitý počet výkonnostních bodů.
Centrum Los Toros

Jakmile se ocitnete na ulici, vydejte se podle kompasu (netřeba používat auto) k restauraci RESTAURANTE EMILIO, kde vlevo od ní vstupte do otevřené místnosti, kde se setkáte s za stolem sedícím Mendezem, v animaci vám dá pistoli a v autě vás převeze do BARRIO ANTIGUO, čtvrti prostitutek.
Barrio Antiguo

Jakmile se ocitnete v reále, ještě než se pustíte do dalšího děje, projděte se celou čtvrtí a posbírejte co nejvíce různých bonusů, munice a zbraní, ať získáte co největší počet dovednostních bodů. Pak jděte z místa kde jste byli vysazení kousek dopředu a promluvte si s prostitutkou, stojící před vchodem do baru EL MACHO. Spustí se animace, dostanete od ní pár štulců, dveře se otevřou a vyrojí se několik gaunerů, kteří budou chtít zlikvidovat vašeho starého známého Marca. Pomozte mu darebáky postřílet, potom Marca následujte, pokud vstoupíte do modrého světelného válce, klávesou F si můžete hru uložit. Nyní máte jednoznačný úkol, následovat Marca stále vpřed, likvidujte gaunery, neboť vám nesmí Marco zemřít (obr.2). Utíkejte mu tudíž stále v patách a likvidujte gangstery, sbírejte bonusy a aktivujte kruhy pro komba, která jste se naučili ve výcviku. Tak Marco doběhne přes Centrum Los Toros další části, pokračujte za ním stále vpřed, vyběhnete po schodech a poté se ocitnete na plošině, kde se nachází jeřábové nákladní auto. Pobijte všechny gaunery kolem, Marco nasedne do náklaďáku, vlezte si za ním do kabiny a podle šipek vyjeďte nahoru, kde najeďte plnou rychlostí na malou nájezdovou rampu, tak v animaci přeskočíte do další čtvrti.
Zone Industrial

Nacházíte se tudíž v Marcově působišti mezi jeho harampádím, prohledávejte důkladně celé okolí, je zde veliké množství prémií. V karavanu je Marco, zde si můžete pustit rádio a sebrat lékárničku. Poté vyjděte ven, všechny bonusy posbírejte, pokud na ně nedosáhnete, přistavujte si k haldám co nejvyšší náklaďáky, na které si vyskočte a výskokem sbírejte všechny prémiové body. Je zde i mnoho kruhů pro komba, k rampám si přistavujte auta, poté vystupte a proběhněte se po všech rampách, tak získáte opět veliké množství bodů navíc. Jakmile budete mít vše posbíráno, tak se vraťte do karavanu za Marcem a hru si uložte. Potom se vydejte posle kompasu do centra Zone Industrial, tam pokračujte vpřed a najděte opět podle kompasu muže, nad kterým je zelená šipka, promluvte si s ním, dostanete za úkol zlikvidovat třináct dealerů drog. Pokud chcete získat nějaké další dovednostní body, proběhněte se po celém centru, sbírejte bonusy a otevírejte schránky, jsou opět plné zbraní. Poté tedy vběhněte do podchodu vlevo od zmíněného muže a všechny dealery postřílejte, není těžké je najít, neboť se schovávají po střechách, kam za nimi vylezte, dva jsou i druhé střeše nad žebříkem. Pokud je tedy všechny postřílíte, hra se vám uloží. V reále slezte dolů ze střechy, vydejte se vpřed a najděte dalšího muže se zelenou šipkou nad hlavou (zapomněla jsem vám říci, že jsou to šerifové), tak se hra opět uloží a obdržíte další úkoly. Odbočte od něj doleva, zabočte vpravo a jděte až na konce ulice (podle kompasu za červeným čtvercem), před stánkem budete napadeni skupinou drogových dealerů, několik je jich i na střeše, kam se dostanete po schodech ze dvorku nahoru. Jakmile je všechny zlikvidujete, vraťte se ke stánku na rožku a zničte ho třeba granátem, za ním seberte balík drog, který odneste zpět k šerifovi, jako důkaz o zlikvidovaném středisku prodeje drog a jeho dealerů. Poté se vydejte k dalšímu muži označenému zelenou šipkou, vaším úkolem je podle kompasu najít a zlikvidovat sedm dalších dealerů, není to nic složitého, stačí sledovat na kompasu červené body a tak je lehce najdete. Poté co tento úkol splníte, jděte opět za zmíněným mužem, promluvte si s ním, teď je nutné postřílet dalších třináct padouchů, opět je hledejte podle kompasu se stejným označením, poslední jsou na střeše. Jakmile je všechny zlikvidujete, hra se uloží, v reálu seskočte dolů na dvorek, vyběhněte na ulici a znovu si promluvte s mužem, označeným zelenou šipkou. Tak obdržíte úkol postřílet dalších třináct drogových dealerů, vraťte se tudíž podchodem zpět na dvorek (opět sledujte červené body na kompasu, gaunery najdete nejen na dvorku, ale i vpravo v garáži, poté vylezte po žebřících nahoru a prohledejte střechy. Jakmile postřílíte všechny dealery, hra se opět uloží, v reále seskočte ze střechy a vydejte se podle kompasu směrem, který vám ukazuje kulatá žlutá ikonka s panáčkem uprostřed. Tak se dostanete k zelenému směrníku, přes který projděte, vstupte vpravo do vchodu, vlevo za dveřmi na okně použijte páku a pokračujte dál dveřmi, které jste si takto otevřeli. Pokračujte dále vpřed, vyběhněte na střechu a nyní se křížem krážem spouštějte po lanech na vedlejší střechy, sbírejte komba, prémiové body, otevírejte schránky a likvidujte gangstery. Po posledním laně se spusťte do ohrady se zaparkovanými auty, kde se můžete dokonale vyřádit, poté si vpravo na konci pákou otevřete vrata, projděte jimi na ulici a vydejte se doprava, stále sledujte kompas, žlutá ikonka s panáčkem musí být stále na severu u kompasového výčnělku (obr.3). dorazíte k dalším vchodům na střechu, opět vystoupejte po žebřících nahoru, kloužete po dalších lanech, prohledejte všechny okolní střechy, kde opět sbírejte komba, prémiové body, otevírejte schránky a likvidujte gangstery. Jakmile se dostanete na zem, najíždějte auty na rampy, vylézejte autům na střechy a tak si doskočíte pro mnoho ze země nedosažitelných bonusů. Stále popsaným způsobem sledujte kompas, tak dojdete k zelenému rozcestníku, kolem nějž projděte. Podle kompasu dojdete k obrovskému jeřábu, zde je i vysokozdvižný vozík, v němž můžete vyjet pro vysoko položené bonusy. Stačí jen pod bonus dojet, klávesami „Page Up“ a „Page Down“ ovládáte vidlici vozíku, vytáhněte ji co nejvýše, pak z vozíku vystupte, vyskákejte si až na vidlici, odkud s výskokem nahoru, či vpřed bonus získáte. Zde ale na rozdíl od předchozích částí musíte i vstoupit do červené lebky a postřílet všechny kostlivce, jakmile je zdoláte, pobijte i ostatní civilisty, hlavně pak prostitutku s modrými vlasy, tak se spustí animace a vy se ocitnete v další misi.
Upozornění:

Na četné dotazy čtenářů po uveřejnění první části tohoto mého návodu vám sděluji, že číslovaní kapitol není potřebné. Je jedno, zda se pouštíte do hlavních misí, či podmisí, pokud totiž neseberete potřebný počet bodů, další hlavní mise se vám neotevře a to ani na mapě, ani v taxících. Pokud tedy chcete postupovat podle mého návodu, potom musíte vždy sesbírat všechny prémie, jinak musíte hrát podle tohoto návodu „na přeskáčku“. Potřebný počet bodů získáte nejen odehráním podmisí, sbíráním číselných prémií, ale i shazováním pokrývek hlavy a následnou likvidací okradeného útočníka. Pokud nemůžete nějakou podmisi odehrát, pak si zopakujte tu, kterou jste již prošli, i tak získáte potřebný počet bodů pro postup do další hlavní mise. Že se vám další hlavní mise otevřela, to poznáte i podle toho, že se vám na kompasu mezi žlutými ikonkami objevila i jedna, která má uvnitř symbol černého panáčka, tu je tedy nutno sledovat a tak se dostanete podle kompasu do další, nyní už otevřené hlavní mise, neodehrané podmise jsou na kompase vyznačeny zlatou hvězdičkou. Dále se budu zabývat až na výjimky jen hlavními misemi, neboť pokud dáte na moji radu, nebudete muset mimo v první a tomto dílu návodu další mezihry již hrát průběžně, ale zahrajete si je po ukončení celé hry, kdy se vám zpřístupní všechny mise i podmise, tak si je můžete přehrát. Kompletní seznam všech podmisí s krátkým popisem přidám až zcela na konci tohoto návodu, neboť již mnou doposud odehrané podmise, či jejich nové absolvování mi zcela postačily k dohrání celé hry.
Smash The Stash

V reále se ocitnete u vám již známého benzinového čerpadla MEXIOIL, kde nejdříve postřílejte všechny padouchy, potom si na dvorku za otevřenými garážovými vraty nasedněte do jednoho auta a vyjeďte ven na cestu, na které odbočte doprava. Jeďte stále vpřed, tak dojedete na místo plné banditů, vystupte z auta a zlikvidujte je. Poté rozstřelte cisternu na nákladním autě, nastupte do dodávky a pokračujte v cestě vpřed. U první křižovatky cest zastavte, vystupte si a jděte pěšky cestičkou doleva, cestou pobíjejte gaunery, dojdete na místo, kde rozstřelte malou a poté i velkou cisternu s pohonnými hmotami, v animaci spatříte účinky vaší „bohulibé činnosti“. V reále zlikvidujte nově se objevivší bandity, prohledejte odstavený karavan, nato se vraťte zpět k vaší dodávce. Zatím si ji nevšímejte, ale pokračujte rovně vpřed, prohledejte celé okolí a postřílejte všechnu škodnou, branou vlevo se k další vysoké cisterně nedostanete, brána je uzamčená. Vraťte se tudíž zpět k vašemu vozidlu, pokračujte dopředu a jakmile vás přepadnou další obejdové, zastavte a vystupte si, pošlete všechny na onen svět. Poté nejlépe granátem vyhoďte do vzduchu vysokou cisternu, opět si vychutnejte krátkou animaci, nasedněte znovu do auta a pokračujte dopředu. Jakmile vyběhnou zprava ze skladiště bandité, zastavte, rychle vystupte a pošlete je všechny k čertu. Poté prohledejte celé skladiště, mimo jiné seberte i dynamitové patrony, budou se vám za chvíli hodit. Popojděte dopředu a dynamitem zničte další vysokou cisternu, pokochejte se pohledem na krátkou animaci, pak nasedněte do traktoru, vyjeďte z brány, postřílejte několik dalších banditů a po železném schodišti si prostřílejte cestu nahoru na věž, přistupte k šikmé rouře a sjeďte po ní dolů, tak se dostanete k poslední vysoké cisterně, kterou zlikvidujte, v animaci opět spatříte dokonané dílo zkázy. Za vámi je známý modrý sloupec, kde si hru uložte, poté vstupte do dveří domečku, kde postřílejte všechny gaunery, posbírejte komba a otevřenou bránou vyjděte ven, odbočte doprava a poté doleva. U karavanů pobijte gangstery, prohledejte oba karavany a po řebřících vylezte nahoru, použijte lano, tak po něm sklouznete do místnosti, kde proveďte důkladnou čistku, druhou stranou vyběhněte ven. Podle kompasu se nyní musíte dostat k další věži, označené žlutou šipkou, po železném schodišti si prostřílejte cestu až nahoru, kde zatlačte do zelených vrat. V animaci se potom podivným akrobatickým způsobem přenesete do dalšího pokračování.
Steal The Wheel

Ihned budete napadeni houfcem střelců a banditů s holemi, oběhněte celé stavení a postřílejte všechny vagabundy. Zadními dveřmi vstupte do stavení, postřílejte další darebáky, prohledejte všechny místnosti za dveřmi v přízemí a udělejte všude důkladnou očistu. Poté se vydejte nahoru do poschodí po dřevěném schodišti, nahoře si uložte hru v modrém sloupci, pak jděte k dvoudílným dřevěným dveřím, v animaci je vykopnete a vpadnete do místnosti. Nejdříve pobijte všechny nohsledy Joe Virgilla, teprve potom se pusťte do souboje s Joem. Má sto životů, jako kočka, takže používejte všechny vámi dostupná komba, uhýbejte jeho střelám, využívejte i soubojů zblízka pěstmi, zejména zezadu. Pokud zemřete, použijte klávesu TAB (tu můžete používat vždy, pokud zemřete), tak vrátíte část o několik sekund zpět a můžete pokračovat v boji, jestliže však ho chcete skolit na jeden zátah, potom začínejte znovu od poslední uložené pozice. Jakmile se vám ho tedy podaří zneškodnit, spatříte malou animaci, v reálu se k němu skloňte, musí zmiznout žlutá šipka nad ním, tak seberete klíče od jeho garáže. Seběhněte zpět dolů po schodech, vyběhněte na nádvoří, prostřílejte si cestu ke garáži, označené zelenou šipkou. Bočními dveřmi vstupte dovnitř garáže a v modrém kruhu si hru uložte. Jděte k červenému spínači a aktivujte ho, tak si otevřete dveře od Virgillova auta, které nyní musíte odvést k Césarovi Moralesovi. Nastupte do auta, vyjeďte z garáže ven, zabočte doprava a vlevo vyjeďte otevřenou bránou na cestu. Přijedete na křižovatku, kde zleva vyjede traktor, tam zastavte, vystupte z vozu a dejte se pěšky doprava, kde zlikvidujte několik gaunerů, kteří by vám jinak auto zlikvidovali a skončili byste neúspěšně. Jakmile se všech otrapů zbavíte, vraťte se k autu, nasedněte, zabočte doprava a v plné rychlosti najeďte na šikmé desky, tak v animaci přeskočíte na cestu vpřed. Pokračujte v jízdě autem dál, sledujte žlutý ukazatel životnosti vašeho vozu dole na hrací ploše, jakmile před sebou spatříte další houfec banditů, opět v bezpečné vzdálenosti od nich zastavte, vystupte z auta a zblízka je všechny pošlete k čertu(obr.4), rozstřelte i všechny barely, ať do nich autem nenarazíte. Vraťte se k autu, nasedněte a vyjeďte vpřed, nyní se musíte vyhýbat srážkám s protijedoucími automobily, jejichž řidiči by vás rádi srazili ze silnice. Pokud projedete až na konec, aniž by vám zničili vůz, dovezete automobil Moralesovi, který ho v animaci rozstřílí na cucky, poté se ocitnete znovu ve známé čtvrti města Toros.
Los Toros Zona Industrial

V reálu postřílejte vše, co se hýbe, body jsou holt body, pokud při pronásledování osob spadnete do moře, nic se neděje, automaticky vylezete zpět na molo. Vstupte do červené lebky, pobijte smrťáky, i to jsou bodíky k dobru. Nastupte si do některého vyššího auta a posbírejte z jejich střech prémiové body, prohledejte obě kabiny jeřábu. Jakmile posbíráte všechny bonusy, nasedněte do auta a odbočte vlevo, tak dojedete k zeleným rozcestníkům, já se rozhodla dojet do Bario Del Toreo. Jeďte podle ukazatelů a pokud potkáte taxík, nasedněte do něj, budete si moci vybrat, kudy dál, zde jsem zvolila El Mecho Bar. Jakmile se ocitnete před zmíněným barem na ulici, prolezte po žebřících všechny střechy, tak nasbíráte velké množství prémiových bodů. Sledujte na kompasu ikonku osamělé hvězdičky, tak dojdete k muži, označenému zelenou šipkou, s kterým si promluvte, čeká na vás podmise (nemohla jsem si odpustit ji ze zvědavosti odehrát) SOMBRERO SHOOTOUT. Sledujte na kompasu zelený čtverec, tak dojdete na místo, kde musíte skolit 14 banditů. Jakmile je zdoláte, posbírejte prémiové body a pokračujte dopředu a na konci drátěnou brankou vyběhněte ven. Nyní každé osobě, kterou potkáte, seberte pokrývku hlavy, ať je to třeba sombrero, nebo čepice, i to jsou body pro vás, jen počítejte s tím, že odvetou bude útok na vás, včas okradeného zlikvidujte. Stále sledujte hvězdičku na kompase, odbočte vlevo do výklenku, najdete symbol světélkující pěsti. Vstupte do něj a na chvíli se proměníte v divocha, zlikvidujte co nejvíce protivníků, jsou to body k dobru. Podle kompasu dojdete k výtahu, vyjeďte v něm nahoru na střechy, posbírejte spousty prémiových bodů, jakmile je posbíráte, slezte dolů, postupujte dále podle kompasu, tak se potkáte s dalším mužem, označeným zelenou šipkou, promluvte si s ním. Poté se vydejte podle kompasu ve směru osamělé žluté kuličky, vstupte do dveří a po skončení krátké animace postřílejte v místnosti všechny gaunery. Pákou si otevřete dveře, zlikvidujte zbytek banditů, po krátké animaci sledujte na kompasu červenou kuličku, tak dojdete k autu, označenému červenou šipkou. V něm sedí bandita, kterého musíte zlikvidovat. Nasedněte do vedlejšího auta, rozjeďte se proti banditovu autu, po srážce vypadne ven a v krátkém souboji ho odrovnejte, musí pod ním zmizet žlutý ukazatel jeho zdraví. Nyní sledujte kompas s ikonkou panáčka, musíte se dostat k šerifovi, označenému zelenou šipkou, promluvte si s ním. Projdete kolem žebříku, pokud na něj vylezete, za rožkem je kulomet, z něj si můžete dosytnosti zastřílet a zlikvidovat vše dole pod sebou na ulici, body sice žádné nezískáte, ale vyřádíte se. Pokračujte dále podle zmíněné ikonky, tak dojdete k šerifovi, nad kterým je zelená šipka, promluvte si s ním, nyní budete muset najít opět podle kompasu (červené čtverečky) tři stánky Burrito Shoping a rozstřelit je, pokaždé z rozbitého stánku sebrat balík drog a všechny tři pak odnést k šerifovi podle kompasu (žlutá kulička) a předat mu je. Znovu si promluvte s šerifem, tak budete muset stejným způsobem najít a rozstřelit další tři stánky(obr.5) Burrito Wagon, opět posbírat balíčky s drogami a vše znovu odnést šerifovi. Tyto dva úkoly jsou ztíženy tím, že než vše donesete šerifovi, musíte získat nejméně 2000 bodů, protože po okolí nikde nejsou číslicové prémie, body získávejte tak, že osobám seberte z hlavy sombrero, či čepici a okradeného pěstí ihned zabijte dříve, než on zaútočí na vás. Nyní nasedněte do prvního taxíku a vydejte se do Point Challenge Centro.
Point Challenge Centro

Nyní přejděte dál podle kompasu a promluvte si s mužem, označeným zelenou šipkou. Teď musíte najít a dovést zpět k tomuto muži jeho unesené dvojče, ale nejdříve získejte minimálně 1500 bodů a to známým způsobem shazování klobouků všem kolemjdoucí a jejich likvidaci pěstí. Teprve potom se vydejte podle kompasu dopředu, sledujte zelené kolečko na něm, tak dojdete k dalšímu muži označenému zelenou šipkou, tohoto musíte následovat a chránit před gaunery, sledujte ukazatel jeho zdraví, pokud ho uchráníte, doběhne zpět k svému bratrovi, tedy k muži od kterého jste vybíhali a úkol je splněn. Nyní se vydejte podle kompasu do Los Toros Zona Industrial, vraťte se k Marcovi do jeho skladiště harampádí podle kompasu, nebo se nechejte převést k Marcovi taxíkem.
Get The Truck

Promluvte si s chlapíkem s šipkou nad hlavou, zde na vás čeká několik úkolů, já se vydala podle kompasu s ikonkou panáčka do karavanu k Marcovi, kde si s ním promluvte, tak dostanete úkol Get The Truck, vrátit tři náklaďáky jeho majiteli, tedy Marcovi. Tato mezihra je obtížná tím, že vás budou stále napadat gauneři, které musíte soustavně likvidovat. Vaším úkolem je najít tři postupně tři náklaďáky, označené zelenou šipkou a odvést je za otevřenou bránu na místo, označené žlutou šipkou. První náklaďák, který je nejblíže u zmíněné brány, dovezete na místo určení vcelku bez problémů, jen si hlídejte žlutý ukazatel jeho životnosti dole na hrací ploše, pokud se do vás pustí gauneři, raději zastavte a postřílejte je dříve, než se jim podaří náklaďák zničit. Poté co s ním dojedete na určené místo, automaticky vystoupíte a vracejte se pro druhý. Druhému náklaďáku brání ve výjezdu fakt, že visí na rameni jeřábu v přepravním kontejneru, vyběhněte tedy po schodech nahoru, cestu si samozřejmě musíte prostřílet, tam aktivujte v kabině panel, tak kontejner spustíte dolů. Seběhněte opět až ke kontejneru s náklaďákem, nastupte si do něj a opět ho odvezte na známé místo za bránou. Vraťte se pro třetí, tedy poslední nejvzdálenější náklaďák, jeho odvoz je nejkomplikovanější, neboť mu brání ve výjezdu těžký kontejner. Nebudu už vás dále upozorňovat na nutnost likvidace gangsterů, to už jistě dobře víte sami, vyjděte po schodech nahoru, naskočte na lano a spusťte se na mezanin, odtud jděte do kabinky, kde aktivujte páku, tak si vysunete překlenovací plošinu. Vyjděte ven a po plošině, kterou jste si vysunuli, přejděte do druhé kabiny, kde rovněž aktivujte páku, tak zprovozníte jeřáb, kterým zmíněný kontejner odstraníte. Vraťte se tudíž zpět k náklaďáku, nyní vám už nic nebrání v tom, abyste i tento náklaďák odvezli za bránu. Jakmile tak dojedete, přijede proti vám osobák se žlutou šipkou, je to Angela, nastupte si do něj, nyní máte za úkol dostat dodávku s výbušninami na loď. Jeďte tedy ke kontejneru, z kterého jste vyjeli s druhým náklaďákem a vjeďte do něj s dodávkou, vystupte si. Vydejte se známou cestou nahoru do řídící kabiny, kde aktivujte páku, tak jeřáb kontejner nalodí. Nyní máte časový limit na to, abyste se dostali zpět na molo, neboť dojde k výbuchu a nepřežili byste ho. Pokud se vám to tedy podaří, spustí se animace, promluvíte si se svým bratrem a můžete pokračovat. V reálu se vydejte zpět dozadu, najděte muže se zelenou šipkou nad hlavou, s kterým si promluvte, nyní budete muset v Latino Loco postřílet 20 gaunerů a jejich velice odolného bosse Virgilia, kteří se nacházejí v garážích s nápisem STORAGE. Najít všechny gaunery je velice jednoduché, vejděte do zmíněných garáží a sledujte červená kolečka na kompasu, tak je najdete a postřílíte, trošku více práce můžete mít s Vergiliem, musí aby zemřel pod ním zmiznout žlutý ukazatel jeho vitality. Jakmile je všechny pobijete, přičemž je nutné získat alespoň 1500 bodů, vraťte se zpět k muži, s kterým jste hovořili na začátku, úkol musí být splněn. Zastavte si taxík a vydejte se do Barrio Antiguo.
Barrio Antiguo

Jděte podle kompasu k muži, označenému zelenou šipkou, je to starý známý Cesar Morales a promluvte si s ním, projedete tak část Escort The Truck. Nasedněte do dodávky a jeďte za třemi Moralesovými náklaďáky, jakmile zastaví, vysedněte z auta a vydejte se dopředu k benzinové čerpací stanici, zde musíte postřílet celkem celý houfec gangsterů a nenechat si rozstřelit ani jedno nákladní auto. Jakmile se vám to podaří, vraťte se k prvnímu náklaďáku, nyní musí být označen žlutou šipkou, promluvte s řidičem, obdržíte uznání a poděkování a máte úkol splněný. Spustí se krátká animace, v reále pak ze střechy náklaďáku postřílejte co nejvíce gaunerů, poté jděte k žebříku, vylezte po něm nahoru a sklouzněte se po laně dolů. Seskočte níž a jděte k malému domečku, vstupte do něj zadním vchodem, uvnitř skolte posledního gangstera, aktivujte červený spínač, tak otevřete vrata v animaci vjedou na nádvoří policejní auta, všechny však zneškodní granátem sám Morales. V reále pak postřílejte opět další gaunery, prolezte všechny žebříky, naleznete tak nahoře na regálech spousty užitečných předmětů. Potom se vydejte k vratům, aktivujte červený spínač, projděte vraty která jste si tak otevřeli a pošlete k čertu několik dalších darebáků, pokračujte dál podle kompasu, tak dojdete ke schodům. Spustí se další animace, po jejímž skončení pokračujte dál po železných rampách a schodištích, pobíjejte gaunery a stoupejte stále výš. Tak se dostanete k dalšímu červenému spínači, aktivujte ho, tak si otevřete dole pod vámi na deset sekund vrata, rychle seběhněte dolů a projděte jimi dříve, než se znovu uzavřou. Postřílejte všechny darebáky, můžete použít i jejich kulomet, jakmile místnosti vyčistíte, jděte k dalšímu červenému spínači, který rovněž aktivujte, postřílejte houfec gaunerů, kteří na vás zaútočí z vrat, která jste otevřeli. Pokračujte vpřed, stiskněte další spínač, proběhněte vraty a mezi zavěšenými flákotami masa si prostřílejte cestu až na druhou stranu, přes několik dalších žebříků se dostanete k řídícímu pultu, na kterém aktivujte červený spínač(obr.6), teď jste si vypnuli na pouhých deset sekund elektrický proud a na tuto chvíli se stroje zastavily.Rychle se tedy otočte, utíkejte dozadu, zatočte dvakrát doleva a naskočte na dopravník, který nyní není pod proudem. Rychle běžte na druhou stranu (můžete používat komba), postřílejte vše co se hýbe, prolezte všechny žebříky, rozstřílejte auta i cisterny, získáte tak body navíc. Poté se vraťte po žebři na druhý pás, jedoucí zprava doleva, jakmile dojedete na konec, spustí se animace, vám již dobře známá dívka Angela vás posadí za kulomet a v reále máte jediný, zato však nesmírně důležitý úkol, projíždět po cestě stále dopředu a likvidovat všechny nepřátele a jejich stojící i jedoucí auta. Angelino auto má pod sebou žlutý ukazatel jeho životnosti, toho po každém nepřátelském zásahu ubývá, jestliže zmizne zcela, skončili jste neslavně a jízdu musíte zopakovat. Pokud tudíž projedete, dostanete se do městské čtvrti, kde jste ještě nebyli.
Cerro De Los Angeles

Ocitli jste se u Angely v jejím bytě, prohledejte celý byt, najdete zbraň, na balkóně jsou prémie, můžete si vyzkoušet v bytě i používání WC :-), poté vyjděte dveřmi na terasu, vstupte do červené hlavy, zapněte kombo a pobijte kostlivce. Projděte se po městě a sesbírejte co nejvíce prémií a bodů, poté si zastavte taxi a vyberte si mezihru Junkyard Race.
Junkyard Race

Ocitnete se opět mezi harampádím Marca, jděte k muži, označeném zelenou šipkou, promluvte si s ním. Po odpočítání nasedněte do auta, rozjeďte se a musíte podle blikajících směrníků projet 18x přes žluté kopule, samozřejmě v časovém limitu, což znamená projet si kolečko 2x. Pokud se vám to podaří, připíší se vám další body a úkol je splněn. Projděte se po okolí kolem hald harampádí, vysbírejte prémie a bonusy, jděte k Marcovi do odstaveného karavanu a v modrém sloupci si raději hru uložte. Nyní se vydejte podle kompasu znovu do Cerro De Los Angeles za Angelou.
Cerro De Los Angeles

Promluvte si s ní, přikáže vám, abyste se vydali do El Macho bar a tam zabili Cesara Moralese. Vydejte se tedy vpřed podle kompasu, stále sledujte žlutý terčík, tak přijdete do čtvrti Barrio Antiguo. Pokračujte stále dopředu podle kompasu, zastřelte před barem ochranku, dveřmi do baru neprojdete. Vejděte tedy do dveří vpravo od nich, budete se muset dostat do baru oklikou přes dvorky a lana prosklenou částí střechy. Postřílejte bandity ve dvoře, vyběhněte nahoru po schodech, podle kompasu postupujte vpřed, z posledního lana sjedete na prosklenou střechu, prorazíte ji a v animaci zjistíte, že hledaný Boss vám unikl. Vydejte se tedy opět kompasu vpřed do Barrio Del Toreo, stále sledujte kompas, projděte otevřenou bránou a vstupte do dvora. Postřílejte všechny gaunery, pozor na kulometčíka na věži, jeho kulomet lze použít na snadnější likvidaci banditů. Poté se vydejte k místu označenému žlutou šipkou, projděte vchodem označeným SOL, zlikvidujte bandity na dvoře. Sledujte žlutý terč na kompasu, projděte dveřmi a prohledejte všechny místnosti, eliminujte gaunery. V jedné z místností aktivujte červený spínač, tak jste si spustili dolů mříže u věže. Vraťte se tedy ven, zbavte se dalších darebáků, nyní již tedy můžete vystoupit po schodech nahoru, při první příležitosti si hru v modrém sloupci uložte. Vystoupejte až úplně nahoru, vejděte do hlediště arény, vyčistěte celé hlediště od darebáků, pak vlevo v nejvyšším patře vstupte do šedých dveří vpravo, vyběhněte ještě výš, popojděte vpřed, otočte se do protisměru, vylezte po žebři nahoru a dejte se doprava, kde sklouzněte po laně dolů. Sejděte vlevo po schodišti níž, sledujte stále žlutý terčík na kompase, pobíjejte gangstery a tak se prostřílíte až k samotnému Cesarovi Moralesovi(obr.7). Toho nyní musíte skolit, je velice odolný, ukazatel jeho života je žlutá čára pod ním. Kryjte se, můžete použít z úkrytu i granáty, také komba nejsou k zahození a jakmile se ho zbavíte, spustí se animace. V reále seberte z jeho mrtvoly klíč a opět podle kompasu se vydejte hledat poklop, je označený žlutou šipkou. Otevřete poklop, v animaci se dozvíte, který drát máte přestřihnout, v reále potom jej otevřete a už jen v závěrečné animaci proskočíte stěnou na motocyklu do další části města.
Zona Industrial

Jste tedy nazpět ve známé části města, pokud máte na kompasu žlutou ikonku s panáčkem, postupujte podle ní dál, jestliže ji nemáte, popsala jsem vám, co dělat pro získání potřebného počtu bodů (dál už se o této nutnosti zmiňovat nebudu). Postupujte tedy dál podle ikonky na kompasu, dovede vás zpět do apartmá Angely. Můžete si zastavit i taxík a tak se tam přesunout rychleji, kde je její apartmá už víte, takže vejděte dovnitř a promluvte si s ní. V animaci se ocitnete na prostranství, sledujte nyní již jen jediný žlutý terč na kompase, tak dojdete přes vrata na dvůr, kde postřílejte několik gaunerů. Nyní si musíte prostřílet cestu k místu, označenému žlutou šipkou. Jděte tedy doprava, aktivujte červenou páku, tak vás výtah vyveze nahoru. Postupujte podle kompasu vpřed, likvidujte bandity, vylézejte po žebřících a spouštějte se po lanech, z posledního tak přistanete na střeše Elvez´s Auto Dealer Ship. Seskočte dolů, nyní musíte nalézt Elvezovu evidenci dealerů drog. Prostřílejte si tedy cestu do malé místnosti za rohem vlevo, kde zlikvidujte houfec gangsterů, poté aktivujte na zdi červený spínač, teď jste si otevřeli vrata do dvora. Vyjděte tudíž ven, projděte otevřenými vraty, zde na vás čeká velice silný „uvítací výbor“, který pošlete k čertu, poté odbočte doleva a v modrém sloupci si hru uložte. Dveře vlevo neotevřete, nemáte klíč, takže se vraťte na dvůr, projděte vpravo malými dvířky, kde prohledejte všechny místnosti a pobijte gaunery. V jedné místnosti najdete šanony označené žlutou šipkou, v jednom z nich je klíč, který seberte. Nyní se vraťte známou cesto k místu, kde jste si hru uložili, nyní máte klíč, takže dveřmi vlevo už projdete. Tak se dostanete do garáží, kde pobijte další velkou skupinu grázlů, pozor na kulometčíka na autě, poté projděte dveřmi doprava, ocitnete se v místnosti, kde žlutá šipka označuje místo s hledanými dokumenty, samozřejmě je seberte. Tak se spustí animace, v níž si pokecáte s bratrem, poté s Marcem, který vám prozradí, jak se dostat k Elvisovi, vydá se pro člun. Pokud to potřebujete, ukraťte si chvíli odehráním několika meziher, tak získáte potřebný počet bodů a vstoupíte doslova střemhlav do další mise.
Make Elviz Sing

Jakmile se ocitnete v reálu, opět sledujte na kompasu žlutý terč, vyčistěte okolí brány od gangsterů a jejich ozbrojených milenek. Jděte doprava, vraty vlevo neprojdete, jsou uzavřená elektronickým zámkem. Naproti vratům jsou dveře za nimi pobijte darebáky, poté se vraťte a odbočte doleva na malý můstek, jděte až na konec, zezadu na sloupu aktivujte červený stykač, tak v animaci zjistíte, že jste si vrata otevřeli. Prostřílejte si tudíž přes ně cestu dovnitř, po krátké animaci sejměte několik gangsterů, vyběhněte nahoru po schodech, postřílejte zbytek darebáků, dole si tak otevřete jiná vrata. Sběhněte tedy dolů, projděte jimi, pokračujte po červených cestičkách dopředu, okolí důkladně prohledejte, na konci jedné cesty jsou dveře a za nimi opět několik banditů. Sledujte kompas, hru si v rohu uložte, přejděte od ukládacího místa dopředu k dřevěné lávce, po ní po prkenné cestě dolů, přeskočte zábradlí a na konci vejděte vlevo do jeskyňky, kde se nachází člun. Postřílejte všechny bandity kolem něj, potom naskočte do člunu a zalehněte za kulomet, v animaci se před vámi otevřou vrata a z nich se vyrojí houfec gangsterů, bez milosti je z kulometu zlikvidujte. Jakmile je odděláte, vyskočte z člunu a projděte vraty do další jeskyňky, kde opět pobijte bastardy, vylezte si nahoru po žebřících, je tam pěkný rozhled a jeden bandita vpravo za skálou, pokud jste ho tedy už neskolili zespodu. Tudy ale cesta dál nevede, slezte po žebřících dolů, jděte k východu a vpravo si nastupte do výtahu, aktivujte červený spínač, tak vyjedete nahoru. Tam si vystupte do chodby, projděte dveřmi, vydejte se k malému bazénku, spustí se animace, po jejím skončení postřílejte ozbrojené Elvezovy milenky, Elvez stačil ještě uniknout. Jděte tedy doleva, tam ho načapáte opět s několika ozbrojenými povětrnicemi, ty skolte nejdříve(obr.8). Potom se teprve pusťte do Elveze, je dosti odolný, pod ním je jeho žlutý ukazatel životní síly, který musí zmizet po jeho chcípnutí. Snad nemusím připomínat, abyste se dobře kryli, používali komba, tak jej poměrně lehce zdoláte. Spustí se animace, po jejím skončení musíte opustit haciendu, tedy dostat se ven před hlavní vchod. Vydejte se nazpět známou cestou, opět vám jako vždy pomůže kompas, prostřílejte si cestu přes místnosti, kterými jste sem přišli až dolů před vchod, vyjděte ven, ale ještě nemáte vyhráno, v animaci totiž spatříte, že přijelo několik dalších aut s gangstery, ty musíte v reále totálně zlikvidovat. Jakmile se vám to podaří, jděte dopředu a odbočte doprava k vrátnici, i zde se nachází několik výtečníků, nakrmte je olovem z vašich zbraní. Poté vstupte do vrátnice, odbouchněte posledního bastarda, aktivujte červený spínač na zdi, teď jste si otevřeli výjezdní bránu. Vyjděte tedy ven, přesvědčte se, že je v okolí čisto, ať vás v autě neoddělá některý zašitý zákeřník, poté nasedněte do jednoho z aut a projeďte bránou do další části hry.
Highway Attack

Po skončení animace se vydejte opět podle kompasu a na něm žlutého terčíku vpřed, postřílejte několik darebáků a nešetřete ani šerify, pokračujte dopředu, připravte se na tuhý odpor nepřátel, který zlikvidujte. Dobře se kryjte, použijte komba, neboť za kulometem stojí Mendez, označený červenou šipkou, má tuhý život, jeho žlutý ukazatel zdraví je dole pod ním. Jakmile nepřátele zlikvidujete, hlavně tedy Mendeze, spustí se animace, po jejím skončení postřílejte zbytky nepřátel, pak se vydejte po schodech nahoru na věž, označenou žlutou šipkou. Nahoře na věži vstupte do kontrolní místnosti, aktivujte červený panel, tak v animaci uvidíte, že se oba díly padacího mostu začnou spojovat, vpadne však k vám voják, který řídící panel rozstřílí a tak se spojování mostu zastaví, v reále se mu za to „odměňte“ kulkou do hlavy. Nyní sejděte z věže zpět dolů, nasedněte do některého z aut, které „přežilo“ předcházející přestřelku a rozjeďte se proti mostu, v animaci zjistíte, že jste mezeru mezi oběma mostními díly úspěšně přeskočili a v reále se tak dostali do další čtvrti Centro Los Angeles. Opět sledujte kompas a udržujte směr podle žluté ikonky s panáčkem, pokud ho na kompasu nemáte, pak jste nedodrželi někde mnou popsaný postup, ale víte co dělat, vpravo stojí dva muži označení zelenou šipkou, můžete si tedy přehrát nějakou podmisi. Jinak ale jeďte dále dopředu podle kompasu, projedete kolem dalšího muže označeného zelenou šipkou, zde odbočte doprava a podle kompasu jeďte stále vpřed, tak dojedete do Cerro De Los Angeles, pokračujte až k domu, kde má apartmá Angela a vstupte do jejího apartmá. Tak se spustí animace, spatříte rozmlouvajícího bratra, poté známého radílka Marca a dostanete nový úkol.
The General

Po skončení animace následujte žlutý terčík na kompasu, jděte po cestě, ocitli jste se v oblasti plné vám nepřátelsky nakloněných vojáků, buďte tedy ve střehu. Likvidujte vojáky, dojdete ke stanu, postřílejte smečku nepřátel, jsou i vpravo na věži a vlevo ve stanu. Poté stan prohledejte, najdete zbraně, granáty a dokonce i bazuku. Pokračujte dále podle kompasu po cestě vpřed, kamennou stavbu obejděte zleva, u stanu si můžete hru uložit. Vydejte se dále, druhou kamennou stavbu obejděte zprava, vylezte nahoru po žebříku, zde je celé prostranství před vámi vojáky doslova přehuštěno. Že máte útočit i komby a pomáhat si rozstřelováním barelů, to vám snad nemusím připomínat, jakmile nepřátele všechny zlikvidujete, prohledejte stany a posbírejte vše užitečné. Poté se vydejte nahoru po schodech, vstupte do místnosti, postřílejte vojáky, tak si v animaci vyslechnete rady a pokyny vašeho bratra a otevře se vám klec od výtahu. Vstupte do něj, aktivujte červený spínač, tak sjedete hluboko do podzemí. Dole vystupte a pokračujte chodbou vpřed, tak dojdete do místnosti, kde zlikvidujte několik vojáků, červený spínač na řídícím panelu není zatím aktivní, takže pokračujte stále dolů, i v další místnosti sejměte všechny nepřátele. Vydejte se po schodech stále hlouběji, takto se opět ocitnete v místnosti plné vojáků, poté co je eliminujete, hru si uložte. Aktivujte na řídícím panelu červený spínač, v animaci obdržíte další pokyny od bratra a spustíte stroje. Nyní se vracejte po schodech nahoru zpět, v animaci spatříte další přibíhající vojáky, které v reálu postřílejte. Poté, co se jich zbavíte, spustí se další animace, v níž k vám vběhnou další nepřátelé, samozřejmě i ty postřílejte. Poté pokračujte po schodech vstupem, který vám otevřeli přiběhnuvší vojáci dále nahoru, tak si prostřílíte cestu do místnosti, ve které jste už byli. V animaci se vám postaví jako protivník sám generál Montanez se svoji vojenskou ochrankou, použijte kombo skryté samopaly v pouzdrech od kytar(obr.9) a zlikvidujte všechny včetně generála, ten má pod sebou známý žlutý ukazatel jeho životnosti. Jakmile tedy místnost vyčistíte, spustí se krátká animace, aktivujte spínač, který byl před tím neaktivní, v animaci spatříte, že jste přesměrovali radarový disk. Prostřílejte si cestu po schodech stále nahoru, vstupte do výtahu a přehoďte červenou páku, tak vyjedete nahoru, vystupte a aktivujte další červený spínač, pokud pobijete všechny zbylé vojáky v místnosti i dole pod vámi, tak jste si zpřístupnili vpravo od výtahu žebřík, po kterém vylezte nahoru. Zde použijte lano, po něm sjedete dolů, ale v animaci vám je jeden z vojáků ustřelí, takže zahučíte v lese, nicméně přežijete.
Escape The Joungle

Po skončení úvodní animace vyjděte ven, použijte kombo Sombrero, tak kostlivec vyčistí prostranství od nepřátel za vás, můžete mu ovšem pomoci rozstřelováním barelů s výbušninami. Pokračujte dál podle žlutého terčíku na kompase, což znamená dolů po cestě, narazíte na zátarasy s vojáky, které zlikvidujte, pozor na jednoho darebáka, který jim přijede na pomoc v autě s kulometem. Jděte po cestě dál, pobijte několik dalších gaunerů, pospíchejte stále dál. Ocitnete se před velikým houfcem nepřátel, které zlikvidujte kombinací všech komb, v dřevěné chatce si hru uložte. Vpravo od mostu vylezte na věž, sejměte gaunera a po laně se spusťte dál dopředu, narazíte na další skupinu nepřátel, pošlete k čertu i ji. Nyní můžete použít vojenské auto a vyjet s ním po kolejích vpřed, včas si vyskočte a eliminujte další nepřátelskou partu, zde lze použít nejen komb a rozstřelování barelů, ale i vojenských kulometů po zabití kulometčíků. Vstupte do dalšího dřevěného domku, aktivujte červený spínač, tak si nejen v animaci otevřete bránu na další cestu, ale přijede i několik aut s vojáky, v reálu je zlikvidujte. Po jejich likvidaci sledujte na kompasu červené čtverečky, jsou to místa, kde se nalézají nepřátelské protiletadlové flaky, bránící letadlu, které si vás přiletělo odvézt přistát. Dva z těchto flaků jsou na zemi, dají se zničit pomocí granátů, nebo bazukou, třetí je na vysokém kamenném bloku, ten nejlépe zlikvidujete tak, že si vylezete na věž a rozstřílíte ho z věžního kulometu. Samozřejmě, že celé prostranství včetně zmíněných flaků je pečlivě střeženo množstvím dobře vyzbrojených nepřátel, které je nutno pobít pomocí komb, volbu nechám už na vás, teprve potom je možné se pustit do likvidace protiletadlových kanónů. Poté co vyčistíte celé prostranství a zlikvidujete všechny tři flaky, stále nad vámi nalétávající letadlo přistane, jděte k němu, tak nastoupíte a v animaci v něm opustíte džungli. Sledujte pozorně pokračování animace, vyslechněte si vašeho bratra, v jejím pokračování se dozvíte hodně o vašem dalším příštím úkolu. Po skončení animace se ocitnete v Los Toros Zona Industrial, podle kompasu a v něm známého černého panáčka ve žlutém kolečku přejděte, nebo přejeďte v autě do Cerro De Los Angeles, odtud samozřejmě do apartmá Angely, po vstupu do jejího apartmá zjistíte, že je to past, Angela tam není, byla unesena Johnsonem, zato vás „přivítá“ několik maskovaných banditů, které rychle postřílejte, v rohu místnosti si můžete hru uložit, před vámi je nyní další akce.
Overdose

Sejděte tedy dolů na ulici, teď je zapotřebí udržovat směr, který určuje jediná žlutá ikonka na kompase v zeleném podkladě US. Můžete se vydat autem, nebo rovnou nastupte do taxíku a zvolte si tento cíl cesty. Tak jako tak dojedete na celnici, postřílejte celníky, v animaci se spustí na silnici zátarasy, no z toho vás hlava bolet nemusí. Vyčistěte vpravo i vnitřek celnice, v poslední místnosti aktivujte červený spínač, tak v animaci spatříte, kde jste si otevřeli bránu. Nyní tedy vyjděte ven, nasedněte do auta a projeďte zmíněnou bránou, pokračujte vpřed po silnici. Několikrát si včas zastavte a postřílejte nepřátele, tak se dostanete až k samotné budově, označené jako DEA, před ní zlikvidujte stráže a můžete si hru uložit. Vejděte dovnitř a po skončení krátké animace vyčistěte celé přízemí od banditů, muže v bílých košilích nezabíjejte, je to místní ochranka, pomohou vám skolit pár nepřátel, nicméně nemají velikou odolnost a umírají zpravidla po prvním přesném nepřátelském zásahu. Poté se vydejte po schodech výš do prvního patra, kde rovněž proveďte důkladnou deratizaci. Takto postupně vyčistěte od banditů všechna poschodí, v posledním potom projděte všechny chodby a též i místnosti, vystřílejte škodnou. Jakmile se zbavíte všech nepřátel, hru si můžete uložit, teď hledejte podle kompasu místnost, kde se na stolku nachází krabička s antidopingovými injekcemi, je označena zelenou šipkou, tu seberte. Nyní hledejte místnost, opět podle kompasu, kde se nacházejí doktor a Tommy, jakmile ji naleznete, spustí se animace, z níž zjistíte, že oba jmenovaní byli silně předrogovaní a píchnete jim nalezené injekce, tak je proberete nazpět k životu. Tommy vám dá navíc elektronickou kartu od výtahu, takže nyní budete pokračovat dál, nejdříve se vydejte opět podle kompasu hledat výtah.
Save The Dea

Cestu si budete muset prostřílet, vchod do výtahu je uprostřed poschodí, přejdete k němu po malém můstku a vstupte dovnitř, aktivujte červený spínač, tak sjedete dolů, kde si vystupte a po krátké animaci postřílejte všechny škodnou. Na kompase nyní máte červený čtvereček, to je lokace bomby, kterou musíte najít a odvést vysokozdvižným vozíkem. Seběhněte tedy dolů vzdálenějším schodištěm, doběhněte až ke dveřím, ale zde zjistíte, že jsou elektronicky uzavřeny. Vraťte se tudíž zpět, na kompasu se vám objevil žlutý terčík, sledujte ho a vydejte se ke kontrolnímu středisku, je na druhé straně vpravo, pobijte parchanty a přehoďte červenou páku, označenou žlutou šipkou. Nyní jste si tedy otevřeli v animaci nejen dveře, kterými jste před chvílí nemohli projít, ale i velikou dvoudílnou bránu. Vracejte se tudíž zpět ke dveřím, kterými jste před chvílí nemohli projít, nyní jimi už projdete a po krátké animaci musíte postřílet několik Johnsonových přisluhovačů. Jsou velice odolní, jejich životní síla je vám již dobře známý žlutý ukazatel pod každým z nich, nešetřete komby a tak je zdoláte, sám Johnson, který ale unesl jak víte z předchozích animací Angelu, vám opět unikl. Jakmile zabijete posledního, začne vám ubíhat časový limit, sběhněte tedy dolů a u zdi aktivujte červený spínač, tak si v animaci nejen spustíte bombu na výtahu dolů, ale zároveň si otevřete železná vrata. Že vás celou dobu budou „oblažovat“ bandité, to vám snad nemusím připomínat, jen v rámci možností je likvidujte, ať vám za chvíli neprovedou nějakou neplechu. Prostřílejte si cestu přes zmíněná vrata, proběhněte jimi, nahořeodbočte doleva a nasedněte do prvního vysokozdvižného vozíku. Sjeďte s ním k bombě, kterou jste si spustili dolů, naložte ji na vidlice vozíku a vracejte se zpět (obr.10), znovu odbočte doleva a před zídkou zastavte a vystupte si. Vběhněte po schůdcích do strážního domečku před vámi, aktivujte červený spínač označený žlutou šipkou, otevřeli jste si přístup k nákladní ploše vagónu. Poté se vraťte k vozíku a vjeďte s ním na nákladní plochu, tak automaticky vystoupíte, vejděte do lokomotivy a aktivujte červený spínač řízení, v animaci se s vámi vlak rozjede, přeskočíte si na vagón před vámi a již se můžete těšit z obrovského výbuchu, kterému jste právě unikli.
The Getaway Train

Nyní vás čeká další nelehký úkol, jste na konci vlaku, ve kterém uniká Johnson, který má na svědomí smrt vašeho otce a na němž vpředu na lokomotivě je připoutaná Angela, kterou musíte včas zachránit, tedy nacházíte se na spodní části posledního vagónu. Opět můžete sledovat žlutý terčík na kompasu, ale je to zbytečné, je nutné postupovat stále vpřed a likvidovat bandity. Projděte do vagónu dveřmi vpravo, zastřelte darebáka a dveřmi vlevo před vámi vyjděte na plošinu. Prostřílejte si cestu přes další vagón, pozor na jednoho výtečníka za vámi na střeše vagónu. Po levém okraji dalšího vagónu opatrně přejděte do jeho půlky, vpravo do něj vstupte a pobijte několik dalších gangsterů. Vraťte se ven a po stejném okraji pokračujte dál, spustí se animace a v ní si vyslechnete Johnsonovy výhrůžky a výsměchy, je si jistý, že ho nemůžete dostat. V reále si vylezte po žebříku na střechu dalšího vagónu a zlikvidujte všechny bandity před vámi na vagónech. Po další krátké animaci projděte dalším vagónem a jakmile se dostanete k vagónu s jeřábem, vstupte dovnitř, aktivujte červený spínač, tak si v animaci otočíte rameno jeřábu a na něm spatříte umístěné traverzy. Pravou stranou vyjděte z kabiny ven, přeskočte si doleva na traverzy, stále likvidujte gaunery, ať vás nesestřelí z traverz, přeskočte doprava do vagónu a konečně si můžete hru uložit. Projděte dopředu, otočte se a vylezte nahoru po žebři na zadní vagón a odtud si přeskákejte dopředu po střechách vagónů, seskočte dolů na plošinový vagón, zastřelte kulometčíka a z jeho kulometu zlikvidujte houfec bastardů. Pokračujte vpřed, dostanete se k dalšímu kulometu, postřílejte další zmetky a po žebři pokračujte dál. Tak se dostanete do posledního vagónu, kde pobijte gaunery a přejděte dopředu na plošinový vagón, ale super gauner Johnson vám v animaci opět uteče. Spatříte také letadla, která bombami zničí před vámi železniční most, uvidíte na předku lokomotivy připoutanou Angelu. Nyní se tedy musíte dostat před lokomotivu, ale spatříte v další animaci, že Johnson lokomotivu od vagónu, na kterém se nacházíte odpojí a počne se vám vzdalovat. Zlostí bouchnete do bedny a ejhle, je v ní motocykl. V reálu si na něj naskočte a rozjeďte se za lokomotivou, máte samopal s nekonečným množstvím nábojů, takže o střelivo mít nouzi nebudete. Uhánějte za lokomotivou s větrem o závod, ale jakmile se přiblížíte, v animaci Johnson aktivuje na zádi kulomet(obr.11), takže teď půjde už vskutku do tuhého. Likvidujte zdálky barely, ať vám je nerozstřílí kulomet z lokomotivy, najíždějte na ikony zdraví a šijte do kulometu z vašeho samopalu bez přestání, tak ho po chvíli zničíte, musí pod ním zmiznout žlutý ukazatel jeho životnosti. Jakmile se vám kulomet podaří zničit, musíte se dostat na motocyklu před lokomotivu, já to vzala zprava, kde blikají šipky, vyhýbejte se překážkám a jakmile lokomotivu předjedete, v animaci rozstřílíte Angelina pouta, ta si k vám přeskočí na motocykl a je zachráněna. Unikla tak smrti o vous, neboť vlak se po chvíli zřítí a po Johnsonovi zbude jen jeho klobouk, i ten však odvane vítr. Takže zloduch a skutečný vrah vašeho otce byl po zásluze potrestán, Angelu jste zachránili a příběh je u konce a hru jste úspěšně dohráli a šťastně