Záhlaví stránek

 

Far cry 1 - zbraně

1) Machette

Obyčejná mačeta, která v celé hře nemá téměř žádné uplatnění a jen zabírá místo v inventáři. Navíc nebudete mít tolik možností, abyste ji efektivně použili.
2) Falcon.357

Velice účinná pistole, do které však není tolik nábojů, kolik by člověk očekával. Používá průrazné náboje, tudíž je vhodná i na nepřátele s neprůstřelnou vestou. Její nevýhodou je, že pokročilejší vojáky splným obrněním jen polechtá (totéž platí o raketometných mutantech). Má pouze primární mód.
Kapacita zásobníku : 8
Celkový počet nábojů : 150
3) M4 Carabine Assault Rifle

Vaše nejoddanější a nejspolehlivější společnice i v těch nejhorších situacích. Za tento samopal budete vděčni až do konce první poloviny hry. V primárním modu můžete střílet dávkou, v sekundárním modu pak jednotlivými ranami.
Kapacita zásobníku : 30
Celkový počet nábojů : 300
4) P90 Submachinegun

Malý, lehký a kompaktní samopal jako stvořený pro záškodnické akce. Má velice slušnou kadenci, účinkem se řadí k průměru a obsahuje pouze primární mód střelby (dávka).
Kapacita zásobníku : 50
Celkový počet nábojů : 300
5) Jackhammer Shotgun

Náramně účinná rychlopalná a masivní poloautomatická brokovnice, vhodná zejména do interiérů, ve kterých dokáže natropit doslova paseku (a stěly nepřátel to samé). Stejně jako P90 SMG i Jackhammer obsahuje pouze primární mód.
Kapacita zásobníku : 10
Celkový počet nábojů : 50
6) MP5 Submachinegun

Vynikající zmetek. Je velmi slabý a dost kope. Jeho jedinou výhodou je tlumič - bohužel tím jeho přednosti končí. Vlastně ještě jedna výhoda - má své vlastní náboje, nevyplýtvává tudíž kapacitu lepších automatických pušek. Pokud můžete, raději si ho neberte. A pokud přece, tak ho alespoň nepoužívejte. V primárním modu střílíte dávkou, v sekundárním modu jednotlivými střelami.
Kapacita zásobníku : 30
Celkový počet nábojů : 300
7) AG36 Assault Rifle

Důstojná náhrada M4 Carabine. Její vysokou výhodou je přimontovaná optika (dvojnásobný zoom). Na rozdíl od M4 má i vyšší kadenci a o něco vyšší účinnost. Zároveň je tišší a kromě optiky má také integrovaný granátomet (ovšem s poněkud malým dosahem). V primárním modu střílí dávkou, v sekundárním modu se zbraň přepne na granátomet.
Kapacita zásobníku : 30
Celkový počet nábojů : 300
8) OICW Advanced Assault Rifle

Excelentní moderní výkonná automatická puška s velmi robustní optikou (1x zoom). Například do vrtulníku stačí vystřílet jediný zásobník a helikoptéra exploduje. Hned jakmile se k OICW dostanete, vyhoďte M4 nebo AG36 a okamžitě si ji přivlastněte ! Je mojí nejoblíbenější zbraní. Aby toho nebylo málo, má stejně jako AG36 integrovaný granátomet, nyní ale v poloautomatickém provedení s mnohem vyšším dosahem a přesností. Prostě puška jak má být. V primárním modu střílí dávkou, v sekundárním modu se zbraň také přepne do granátometu.
Kapacita zásobníku : 40
Celkový počet nábojů : 300
9) AW50 Precision Sniper Rifle

Klasická odstřelovačská puška s až 24násobnou přibližovací optikou. Jedinou vadou na kráse shledávám v poněkud nevýrazném zaměřovači, což pro odstřelovače není zrovna výhodou. Jinak je však velice účinná a určitě se vyplatí ji táhnout s sebou. Má však jen primární mód střelby. Nezapomínejte ale při zaměřování zalehnout, jinak zbraň bude mít neuvěřitelně velký rozkyv a nic byste netrefili.
Kapacita zásobníku : 5
Celkový počet nábojů : 30
10) M249 SAW MG Heavy Machinegun

Konečně také něco pořádného. Robustní útočný kulomet vzhledově velice podobný s M60. Snadno se přenáší, má vysokou kadenci a bezvadnou účinnost. Bohužel se vám do rukou dostane zhruba tak na osm procent z celé hry. Škoda. Obsahuje pouze primární mód, a to střelbu dávkou.
Kapacita zásobníku : 100
Celkový počet nábojů : 300
11) Rocket Launcher RLX 9157

Velmi zajímavý a také velmi kolosální čtyřhlavňový raketomet. Munice do něj je jako šafránu (ale když už něco najdete, snažte se to šetřit a hned to nevyplácat na jednoho vojáčka). Hodí se na vrtulníky nebo na početnější skupinky (těžkooděnci, atd.). Naopak na pohybující se cíle je nedostačující (pomalé rakety). Tento drobeček vyniká ještě jednou vlastností, a to čtyřnásobnou přibližovací optikou (na raketometu celkem neobvyklé J). Stejně jako jeho předchůdci i on má pouze primární mód střelby (jednotlivá raketa).
Kapacita zásobníku : 4
Celkový počet nábojů : 10
12) Explozivní granát

Klasický ruční granát s časovým jističem. Vhodný pro větší skupinky nebo na mutanty.
Maximální počet kusů : 6
13) Oslepující granát

Po použití tohoto granátu dojde k proražení nádržky, čímž celá obrazovka zbělá a nepřátelé nic neuvidí. Totéž ale platí i pro vás v případě, že si ho hodíte přímo pod nohy.
Maximální počet kusů : 6
14) Kouřový granát

Velmi užitečný společník. Po dopadu zahalí okolí do nepropustného oblaku jedovatého kouře a jakmile se k němu nějaký protivník přiblíží, kontaminuje se a zemře.
Maximální počet kusů : 6
15) Kameny

Slouží především k odlákání pozornosti nepřátel. Pokud někoho trefíte třeba i do hlavy, nic se mu nestane. Jinak jsou celkem k ničemu.
Maximální počet kusů : Neomezen