Záhlaví stránek

 

Blizkrieg 2 - mise

Blitzkrieg 2

Ve hře najdete celkem tři kampaně a každá z nich obsahuje další čtyři minikampaně a každá tahle minikampaň další podmise. Výsledek je 68 misí ve třech kampaních.

Nejdříve si projděte tutorial, hodně vám při hraní pomůže.
I) USA
A) Bitva o Bataan, Filipíny - 1942

Po útoku na Pearl Harbor se americké jednotky v tichomoří chystají vytlačit nepřítele z oblasti Filipín. Japonská armáda ale také není slabá, takže to bude tuhý boj. Vaším nadřízeným je generál McArthur.
1) Východní vítr, déšť
ubraňte pozice

V úvodní misi stačí narvat vojáky do zákopů a pomocí pobřežního děla odstřelovat lodě. Dělo vám ale zničí bombardéry, takže nezbude, než se udržet za pomoci pěchoty v zákopech. I to ale poměrně snadno lze.
2) Stíny se prodlužují
zajistěte pozice
udělejte cestu pro tank

Nejdříve zajděte ke spojencům do stanu - získáte další jednotky pro útok. Pomalu se probijte k prvnímu japonskému bodu. Jsou tam asi jen dvě děla a jedna jednotka pěchoty, nic zvláštního. Zajistěte tuto pozici a pokračujte k tanku.
Tank braňte tak dlouho, dokud nebude opraven a pak zajměte japonské stanoviště severně od něj. Tím zatrhnete japonské posily a můžete se soustředit na cestu. Pomalu se probijte přes nepřátelské zákopy až nakonec. Tank musí dojet v jednom kuse.
3) Snadná kořist
prorazte japonskou obranu
zničte tanky
zničte zásoby paliva

První noční mise, tak si ji užijte. S pěchotou, která se vylodí, pomalu zaútočte na vesničku před vámi a útok podpořte vašimi lehkými tanky zleva. Zajistěte tak pozici a postupujte k dalšímu stanovišti. Tam číhá několik tanků, ale to byste měli zvládnout i s pěchotou, protože v noci je prd vidět.
Poslední cíl je zničit palivové nádrže. To není problém, stačí se tam přiblížit a postřílet obranu. Navíc vás podpoří výsadek na pláži - spojenecký útok je tu.
4) Klín u Pundaku
získat velitelství

Nejdříve podpořte ustupující jednotky a narvěte vojáky, kteří přežili, do zákopů. Nyní se musíte ubránit menšímu náporu Japončíků, takže se připravte a nedovolte, aby přes vás přešli. Na křídlech máte podporu spojenců, takže by to neměl být problém.
Pak seberte jednotky a dobijte zpět kopec, ze kterého ustupovaly vaše jednotky. Máte tady dobrý rozhled a docela dobře a snadno se brání. Pak zaútočte na japonské velitelství před vámi.
5) Bitva o Bataan
obrana předsunuté pozice
obrana základní pozice
podpora západního křídla

Nejdříve společně se spojenci braňte východní postavení. Je to docela fuška, ale i přes veškeré vaše snahy křídlo prostě neudržíte a budete se muset stáhnout. Nechte některé jednotky, aby zdrželi nepřítele, než vy se spojenci ustoupíte k další linii. Na tu už není kladen takový nápor, takže ji lze snadno udržet.
Až se vám to povede, tak jeďte rychle na pomoc spojencům na východním postavení. Připravte se na útoky a na obranu vaší pozice. Jen dejte pozir na překvapivé výsadky z moře.
B) Bitva o Guadalcanal - 1942

Americké jednotky provází jedna porážka za druhou. Čekají, až přijedou na pomoc letadlové lodě a bitevní křižníky, které by měly podpořit americké obranné linie. Po vítězném počínání amerických sil u Midway se chystá boj na Šalamounových ostrovech a na jednom neznámem ostrůvku Guadalcanal. Vaším nadřízeným je generál Vandegrift.
1) Orlí pařáty
zničte první kolonu
zničte druhou kolonu
dobýt základnu

Nejdříve si vytipujte poloho pohybující se tankové kolony a vždy, když zastaví posílejte bombardéry. Až se vám podaří zničit oba konvoje, velitesltví vám pošle posily. S těmi se pomalu prostřílejte ke konečné základně, kterou zajměte.
2) Džungle nikoho
zničte pobřežní dělo
zničte dělostřelectvo

Začínáte na pěkně blbé pozici, protože hned jak vyrazíte, začnou vás Japončíci odstřelovat. Já jsem nejprve prolomil přední linii a zničil pobřežní dělo uprostřed, protože mi dělalo největší škody. Pak sem se sebral a zaútočil postupně na obě pozice a zničil tamější děla.
3) V tísni : Hendersonovo letiště
ubraňte přistávací plochu

Nejdříve rozmístěte své jednotky, včetně děl a pěchoty. Posilte také předsunuté pozice a zajistěte jim krytí. Zezačátku vám pomůže pár spojeneckých jednotek, ale ty nemůžou takový nápor vydržet, proto dříve či později padnou. Držte letiště až do konce a nezapomeňte na útoky zezadu.
4) Krysa zahnaná do kouta
zachraňte zásobování
eskortujte vozy do bezpečí

Nejdříve se se svými jednotkami přesuňte ke spojenecké základně, kde rozestavte obranu a odrazte útoky od obou možných přístupových cest. Po odražení útoku seberte své jednotky a vyčistěte si cestu. Hlavně pozor na nepřátelské bombardéry a že jich není málo. Mise končí dovezením aut do bezpečného místa na kopec.
5) Diverze
zajměte pobřežní děla
zničte lodě v zátoce

Noční přepadová mise s rangery. Přesuňte se do zákopů a vyčistěte celé tyto pozice zákop po zákopu od japonských jednotek. Je tu pouze pěchota, takže to nebude problém. Pak pomalu postupujte k základně a cestou dejte pozor na snipery. Základnu nemusíte získat celou, stačí jen ta část, kde jsou děla. S těmi zničte lodě v zálivu.
6) Zátah na Guadalcanalu
získejte velitelství
zničte děla
zajměte sklad
získejte přístav

Nejdříve se pomalu prostřílejte k prvnímu mostu a bombardéry vyčistěte pozice na kopci, kde jsou dalekonosná děla Japonců. Pak se přesuňte k prvnímu bodu, který získejte. Mezitím se vylodili spojenci a vyčistí pozice nad vámi, tím líp, to se hodí. Pomalu se přes obranu prostřílejte až ke skladišti. Tam nečekejte tuhý odpor, je chabě bráněn.
Posledním cílem je přístaviště. Na to již útočí v několika vlnách spojenci, ale bez vaší pomoci nemají šanci, takže je podpořte a Guadalcanal je váš.
C) Bitva v zálivu Leyte - Filipíny - 1944

Váš generál Krueger se chystá na rozhodující útok. Americké jednotky posíly a hlavně masová podpora letadel se ukázala jako klíčová.
1) Invazní podpora
najít a zničit děla
obsadit obě velitelství

Nemáte nic, ale za chíli přioetí průzkumný letoun, který vám pomůže najít děla. Koho nebaví letadlo navigovat, tak děla jsou mezi oběma body za pytlemi s pískem. Na děla pošlete bombardéry a je po starostech. Pak se na pláži vylodí vaše jednotky, se kterými se probijte nejdříve k bodu vlevo, protože na ten pravý bod útočí spojenci.
Po získání prvního bodu se vypravte na ten druhý, protože spojenecké síly nebudou tak silné, aby vám pomohli v boji. Po získání druhého bodu mise končí.
2) Zuby a nehty
zničte dělostřelectvo
zajměte velitelství

Vaše jednotky jsou rozděleny na dvě skupiny. Ta vpravo má za úkol udržet vaše pozice za každou cenu, takže ji nenechte padnout. Ta druhá je pěchotní. Nejdříve postupujte se snipery a čistěte si cestu pro pěchotu až k vesnici. Tam vás čeká tvrdá obrana a po jejím zničení ještě tvrdší protiútok, takže si nezničte děla, ale zajměte je.
Pak se pomalu přesuňte k vesnici s velitelstvím a děly podpořte útok. Z pravé pozice nemusíte ani vyjíždět.
3) Krvavá laguna
získejte přístav
zničte zátaras na cestě
zničte lodě

Začínáte na úzké pláži, tak se co nejdříve prostřílejte k zátarasu a zajistěte si tak posily. Pak za podpory lodí zaútočte na tvrdou linii u přístavu. Pokud se vám ji povede prorazit, máte vyhráno, protože většina jednotek nepřítele je právě tady.
4) Petersonův útok
získejte vesnici

Nejdříve si trochu zakopejte vaši pozici a připravte se na útok. Přebytečné tanky, nebo alespoň ty, které lze odvelet pošlete na pomoc spojencům vpravo. Po odražení útoku se vrhněte na první stanoviště. To získejte a můžete podporovat vás útok.
Posledním cílem je vesnice, kterou stačí obklíčit z obou stran a postupnými útoky ji dobýt.
5) Náhlá smrt v prodloužení
ubraňte pozice
zničte děla

Nejdříve se připravte na protiútok. Rozestavte svá děla a posilte předsunuté hlídky. Odrážejte nepřítele tak dlouho, dokud nepřijde zpráva, že máte zničit děla. Ty jsou na severu a najdete je snadno. Mezi stanovištěmi najdete tři pozice po čtyřech kanonech, takže je stačí trochu vypálit.
6) Bitva o Leyete
získejte letiště
získejte severní pozici
zničte děla
získejte město

Začínáte s pár jednotkami, tak se stáhněte, protože před vámi jsou zákopy a u nich miny, takže je nutné je vyčistit. Až se vám to podaří,tak vybombardujte pahorek vlevo, kde je pobřežní dělo a spousta ostatních věcí. Podpořte vás útok na tuto pozici a až v nejbližším okolí nikdo nezbude, začnou jezdit spojenci, kteří vám pomůžou prorazit linie.
Dobytí města je docela obtížné, protože posily jsou daleko, ale co se dá dělat. Zničte opevnění a sami se zde zakopejte. Pak se vydejte na malé velitelství na severu, kde je pár obránců.
Posledním cílem je letiště. Tam se musíte postupně přes obranu děl prostřílet a tím vyhnat Japonce z tohoto ostrova.
D) Bitva o Ruhr - Německo 1945

Poslední zbytky německých jednotkám v Porúří se snaží bránit přechod přes Rýn. Spojenecká ofenziva je ovšem velká a těžko ji někdo mlže zadržet. V poslední spojenecké operaci vám bude velet generál Patton.
1) Boj o kótu
udržte linii
odstraňte miny

Nejdříve se svými vojáky obsaďte kopec a snažte se držet všechny tři vaše pozice. Není to lehké, ale snažte se, abyste alespoň jednu ubránili. Na kopci jsou kulomety, takže není větší problém ho držet. Nakonec přijedou ženisté, se kterými musíte odminovat cestu, aby mohli projet vaše tanky.
2) Zúčtování na mostě
udržte město

Nejdříve seberte své jednotky a pomozte spojencům město udržet. Není to lehké, ale jde to. Jen si dejte pozor na útoky z okolních pozic a pokud se vám povede některou z nich získat, pak obdržíte posily.
3) Jehla v kupce sena
najděte důstojníka
vraťte se

Nejdříve si ke své pozici povolejte posily, budou se hodit. Pak postupujte přes prostřední most a se sniperem v krytí prolezte všechny možné body s možným výskytem sestřeleného důstojníka. Já ho měl u pole vlevo. Nakonec se s ním vraťte zpět k původní pozici.
4) Železniční válka
získejte stanici
získejte a udržte město

Nejdříve se pokuste prorazit na východ a zabezpečit si tak poměrně volnou cestu ke stanici. Tu obsaďte a získáte tak další posily. Nakonec proveďte výpad na město a obsaďte ho. Pozor na dobře rozmístěná německá děla a také na pěchotu v budovách. Nakonec odrazte nepřátelský útok.
5) Běsnění ve vzduchu
zajměte a udržte město

Nejdříve si počkejte na tři výsadky rangerů a zaútočte na město za tři stran. Mně zbyly dvě úderné skupiny. Po zajištění města obdržíte posily a ještě se budete muset ubránit několika vlnám útoků.
6) Ztráty a nálezy
zajistěte konvoj

Nejdříve se svojí skupinou prorazte do vesnice a zajistěte konvoj. Ta je silně a navíc děla na kopci vám budou znepříjemňovat život, takže pozor. Pak konvoj stáhněte k vaší pozici a zaútočte na druhou vesničku, kde je pár vojáků. Tam pak dovezte i konvoj.
7) Bitva v Ruhrské kapse
ubraňte most
zajměte velitelství
zaútočte na severovýchod
prolomte obklíčení

Nedříve v opravdu velkém městě a tvrdém boji ubraňte most, který chce nepřítel získat, to nesmíte dovolit. Pak obsaďte obě nepřátelská velitelství nepřítele. Jedno jsem získal tanky, druhé pomocí výsadkářů. Jakmile se vám to povede, získáte posily a hlavně začnou útočit bristké jednotky, aby vám pomohli v útoku.
Pomozte jim proto alespoň s letadly prolomit opevnění nepřítele. Poslední zbytky nepřátelských jednotek jsou na jihu, stačí je obklíčit a zničit.
II) Německo
A) Pomsta na Marně - Francie - 1940

Německé síly se chystají zaútočit na Francii a stylem bleskové války ji rychle získat. Francouzi ani nestihli zorganizovat odpor a jejich pokusy a odražení nepřítele skončili neúspěšně. Bude vám velet generál Guaderian.
1) Ve spárech
zničte pěchotu
získejte první město
získejte druhé město
obsaďte velitelství

První mise a hned jste nasazeni proti Francouzům. Vyčistěte první pozici od pěchoty, nepřítel nemá šanci vás zastavit. Pokračujte k první pozici a vyčkejte, až přiletí vaše bombardéry a zbaví vás nepřátelských tanků. Obsaďte město a pokračujte do druhého, které také vyčistěte od odporu.
2) Nebezpečné kroky
zničte tři zátarasy
získejte město

Nejdříve se vydejte zničit první zátaras, který vám stojí v cestě. Pak se postupně probojujte k dalšímu a nakonec i k poslední zátarasu. U všech na vás čeká pár vojáků a občas i nějaký tank.
Nakonec zaútočte na město, stačí to vzít na kopec vpravo a pak zaútočit na město. Vyhnete se tak celé obranné linii.
3) Džentlmentská sázka
obsaďte stanici

Začínáte vpravo, vaši spojenci vlevo. Postupně se probojujte až ke stanici, kde se snažte být o něco rychleji, než spojenci. Jde přece o sázku!
4) Vynucené vystěhování
obsaďte velitelství

Další z lehkých misí na francouzské půdě. Stačí nejdříve se probojovat k mlýnu a zajmout tak pozici nepřítele, ze které se hrnou posily. Nakonec zaútočte s vašimi jednotkami na město a dobijte ho.
5) Rychlá spravedlnost
obsaďte jeden ze tří mostů
získejte město

Nejdříve se vrhněte na pozici na severovýchodě, kde je jeden nepřátelský tábor. Ten zajměte pro své účely a vydejte se k jednomu z mostu. Je úplně jedno, na který zaútočíte, protože víceméně poškodíte obranu i těch druhých dvou.
Rozhodně využívejte pomoci spojeneckých vojsk, které vám pomohou prorazit obranu. Nakonec vyčistěte celé město.
B) Tobrúcké krysy

Válka v severní Africe začíná být dost tvrdá. Britové se snaží ovládnout německá území a naopak. Navíc se k Němcům připojují italské jednotky a pomáhájí tak s vytlačením britských sil. Vaším nadřízeným bude maršál Rommel.
1) Kdo šetří má za tři
pomoc spojencům s obranou
eskortovat děla

Nejdříve se prostřílejte skrz malou vesnici ke spojeneckým silám a pomozte jim s obranou. Pak dostanete pod velení děla, která stačí odvézt na určenou pozici.
2) Pouštní barakuda
obsaďte radiostanici
zničte skladiště

Další z mála nočních misí, vylodíte se na pláži a pokračujte k prvnímu stanovišti. Postřílejte hlídku a hlavně psy, kteří vás odhalí. Pak se dejte k radiostanici, kterou ovládněte a následně osvoboďte zajatce v táboře vpravo.
Pokračujte přes kopec k městu, kde je u jednoho domů důstojník. Stačí ho zabít a máte snipera, který vám velice rád v boji pomůže. Nakonec zničte skladiště. Rozstřílejte třeba místní nádrže a výbuch se postará o zbytek.
3) Drahocenná předehra
získejte město
obsaďte děla

Nejdříve prorazte pod palbou děl do vesnice, kde je poměrně slabý odpor a zakopejte zde své jednotky. Děla jsou za mostem, ale jsou skvěle bráněna, proto jediná možná cesta je vyhodit sem pár parašutistů a ti se postarají a místní odpor.
4) Vykuřování
obsaďte silnici
obsaďte ves
obsaďte průsmyk

Poměrně těžká mise, pokud na začátku ztratíte moc jednotek. První zátaras je sranda, stačí se trochu krýt a nepřítel nemá šanci. Pak jsem zaútočil na průsmyk, ale je lepší se tam prostřílet s pěchotou a zabít osádky děl a převzít nepřátelské zákopy. Budete mít větší ztráty, ale tanky by to nezvládly.
Nakonec stačí vjet do vesnice z průsmyku a překvapený nepřítel ani nestihne otočit děla, aby vás zastrašil.
5) Pomocná ruka
pomoci spojencům v obraně
eskort děl do vesnice

Začínáte s pár jednotkami, tak je rozmístěte ve vesnici a čekejte na útok nepřítele. Já jsem ještě zničil nepřátelské palebné postavení, ze kterého mě odstřelovala děla. Po dokončení obrany přijedou další Italové. Stačí jim pomoct a děla eskortovat do vesnice. Nakonec odrazte i poslední britský útok.
6) Návrat domů
zajistěte britský perimetr
odrazte tankový útok
získejte západní opevnění
získejte vesnici na severozápadě
dobijte město

Nejdříve se snažte postupně obsadit nepřátelský perimetr. Jsou to vlastně tři pozice, takže si dejte pozor na nepřátelské útoky. Až se vám to podaří, začnou Italové útočit na západní opevnění, tak je podpořte a pomozte jim odrazit útok tankové divize.
Prostřílejte se do malé vesnice a až se vám to povede, získáte posily a navíc se připojí i další Italové. Finální útok je spíš pro okrasu, protože město již téměř nikdo nebrání.
C) Obsazení Stalingradu - Rusko 1942

Ropná pole na Kavkazu mají pro následující ofenzivy do Sovětského svazu nesmírný význam. Tomuto úkolu brání jediná překážka - posádka Stalingradu, která je odhodlána bránit se do konce. Velitelem bude generál Paulus.
1) Drahocenný náklad
získejte vlak
zavezte ho do bezpečí

Poměrně snadná mise, stačí nejdříve dobýt nádraží a získat tak vlak. Pak ho stáhněte zpět k vašim pozicím a nezapomeňte ho bránit před nepřátelskými útoky.
2) Rozhněvaná chůva
doprovodit konvoj
obrana vsi

Začínáte na nepříjemné pozici, takže se co nejrychleji dostaňte k první vesnici dole. Pozor na útok ruské pěchoty. Malé městečko padne, ale spojenci zdrží Rusy alespoň na chvíli. Je dobré zajmout nepřátelský bod dole. Z druhé vesnice se prostřílejte na sever a pak se stáněte k vesnici. Tu musíte ještě udržet, ale stačí opravit místní tanky a je to.
3) Velký bratr
ubraňte Tigry

Jediná rada je, aby jste se zakopali ve vesnici a odrazili nepřátelské útoky. Bohužel Tygry nelze použít, takže si budete muset vystačit sami.
4) Snadné kroky
zaměřte pozice děl
získejte skladiště
obsaďte ruské velitelství
zničte postavení na kopci

Nejdříve se sniperem postřílejte hlídku u domu a pak se přesuňte na dohled děl. Vaši spojenci začnou děla odstřelovat, dokud je nezničí. Pak se prostřílejte ke skladu a utlumte odpor nepřítele.
S novými posilami vyčistěte okolí ruského velitelství a nakonec podpořte spojenecký útok na ruské pozice na kopci. Nebude to problém, protože vpadnete nepříteli do zad.
5) Obrněné město
zajměte sklad s palivem
ubraňte ho
zabijte generála

Nejdříve se se svými jednotkami prosřílejte ke skladu s palivem, jen ho nezničte, jinak jste v pytli. Nechte u skladu nějakou obranu a se zbytkem jeďte chytit ruského generála. Ten se vrací z bitvy a jeho KV-1 je těžce poškozeno, takže nebude problém jeho těžký tank zničit.
6) Továrny na Volze
získejte továrny
získejte výrobnu tanků T-34
získejte ruské velitelství

Začíná to masovým útokem, žádný cíl jen útok. Německé jednotky útočí po celé frontě, tak alespoň zajměte nějakou pozici. Jakmile dostanete další cíle, pokračujte. Je lepší dobýt všechny nepřátelské pozice, alespoň nebudou mít Rusové posily. Nepřítel je všude a bojuje se o každý kus země, takže se připravte na tuhý odpor.
D) Rozbouřená voda - Ardeny 1944

Poslední operace, která má vytlačit spojenecká vojska z Ardenského lesa. Němci nasazují nejlepší tanky a této operaci bude velet generál Mannteufel.
1) Vytrvalý stisk
obrana skladů
zničení parašutistů

Nejdříve rozmístěte svá děla ve vesnicích. Větší část jich dejte k té vlevo, odtud budou létat bombardéry. Je jich hodně a sklady nesmí zničit, jinak je po všem. Můžete povolat i stíhače.
Nakonec se přesuňte ke kopci, kde sestřelte výsadkáře a po eliminaci všech Američanů mise končí.
2) Vrátný
obrana továrny
obsazení skladu

Docela těžká mise, protože jste neustále pod útoky. Pokud je ustojíte, pak můžete zajmout sklad. Já jsem ihned na začátku vzal většinu své obrany a prolomil most vpravo. Pak už nebyl problém sklad získat. Nepřítel se ani nestihl vzpamatovat a bylo po misi.
3) Zamětači ulic
dobijte město

Začínáte na nevýhodné pozici, protože na vás začnou pálit děla z kopce. Je dobré tam poslat výsadkáře a je po problému. Pak se dům za domem prostřílejte k velitesltví, které zajměte. Máte tanky s plamenomety, tak nebude problém vyčistit domy.
4) Vytrvalé kroky
dobijte město

Zajímavá mise, protože vy útočíte na nepřátelskou pozici a nepřítel na tu vaši. Je v celku jedno, kudy prorazíte, protože když se probijete skrz levou stranu jako já, nepřítel zaútočí zprava a naopak. Takže je to na vás.
5) Lovený Tigr
přesuňte tanky do bezpečí
odrazte útok

Nejdříve se s vaší skupinou dostaňte k mostu a tam se zakopejte. Z vesnice vyšlete posily a vyčistěte město dole, včetně protitankových bunkrů. Pak se společně vraťte do města. Tam se zakopejte a odrazte útoky. Nezapomeňte, že alespoň jeden Tigr vám musí zůstat.
6) Přežití
prolomte předmostí

Tak tady není vyloženě žádná rada, prostě se postupně zmocněte všech tří nepřátelských stanovišť, čímž definitivně zlomíte odpor nepřítele v této prokleté oblasti.
7) Silná paže
obsaďte skladiště
získejte radnici
zničte děla na kopci
zajměte britské velitelství

V této misi vám poradím jednu hlavní věc, šetřete musnicí, protože ji nemáte jak doplnit. Nejdříve se dostaňte k hornímu skladu, který obsaďte. Pozor na občasné protiútoky, tak zde nechte alespoň nějakou obranu. Prorazte do města, kde je jen minimální odpor a zajměte radnici.
Nyní vysaďte výsadkáře na kopcích a zajměte místní houfnice, budou se hodit. Pokud některé muže vysadíte na nejvyšším kopci, najdete UFO!! Nejde ale ničím zničit a má 5000 životů.
Překročte s tanky sruhý most a získáte JAGtigry, kteří vám pomohou v další bitvě. Je dobré zajmout i skladiště pro rychlý přísun posil. Nakonec získejte město.
III) SSSR
A) Obrana Moskvy - 1941

Moskva je už téměř v rukou nacistů, ale generál Koněv připravuje různá obranná postavení před městem, aby zdržel postup nacistů, dokud nepřijedou posily ze Sibiře, aby bránily hlavní město.
1) Záchranná mise
dostaňte se ke spojencům
evakuujte Kaťuše

S vašimi jednotkami se co nejrychleji dostaňte ke spojencům ve vesnici a pomozte jim odrazit útoky. Pak vyčistěte cestu pro odpalovače raket, aby vás mohly následovat.
2) Evakuace továrny
ochraňte vlak

Zajímavá mise. Pomozte spojencům ve vesničce a přežijte všechny útoky, dokud nebude vlak naložen a nebude moci odjet. Není to těžké, ale útoků je dost.
3) Silnice do Moskvy
ochrana východní vesnice
ochrana západní vesnice

Jediné cesty do Moskvy vedou přes dvě vesnice. Nepřítel se nesmí dostat skrz! Nejdříve ubraňte tu svoji, není to problém. Máte k dispozici samohybné dělo - SU 100 V. Má ale málo nábojů, proto ho šetřete na konečnou defensivu.

Po obraně vaší vesnice přesuňte tank do druhé vesnice a odrazte nepřítele. Jeho dělo je mocné, takže není problém zničit cokoliv.
4) Organizovaná obrana
obrana města

Přesuňte se ke spojencům a braňte se zuby nehty. Bojujte o každý zákop a každý metr sovětské půdy, protože jedině tak můžete ustát německé útoky. Téměř když už nebude mít kdo město bránit, přijede tanková brigáda - KV 2, dvě T-34 a KV 1. S těmito tanky není problém město udržet.
5) Kordon u Klinu
prolomte postavení nepřítele
obsaďte most
osvobodit Klin
obsaďte továrnu

Nejdříve odrazte nepřátelský protiútok, pak obdržíte mocné posily. Prolomte obranu u mostu, hlavně získejte kamenný most, jinak se tanky nedostanou do města. Je dobré také získat pozici za vámi.
Město je rozděleno na dvě části, takže je nutné vyčistit obě dvě. Nakonec prolomte obranu továrnu. Tím jsou přípravy na obranu kompletní.
B) Obrana Sevastopolu - Krym 1942

Generál Petrov již několik měsíců hrdinně brání Sevastopol a okolní ropné plošiny před nepřítelem. Je jasné, že město neudrží, ale je nutné zplsobit německým jednotkám velké ztráty. Tím se oslabí celý jižní útok, který by mohl rozhodnout o osudu sovětského svazu.
1) Obrana baterie
ubraňte baterii
zajměte velitelství

Nejdříve se dostaňte ke spojenecké baterii. Ta vám nesmí padnout, proto se připravte na útoky nepřátel. Až útoky odezní, použijte Kaťuše k prolomení obrany a zajměte německé velitelství.
2) Garde
ochrana baterie
ochrana konvojů

Začínáte na levé straně zátoky, vaši spojenci na pravé. Rozmístěte protiletadlová děla, se kterými sestřelujte nepřátelská letadla. S bateriemi potápějte lodě nepřítele. Zanedlouho začnou jezdit konvoje se zásobami a alespoň 4 z šesti lodí se musí dostat k cíli, tak je kryjte palbou.
3) Pod pláštěm tmy
zastavte konvoj s děly

Začínáte na pláži, tak rychle doběhněte k pozici, kterou zajměte a nezapomeňte zničit co největší část konvoje. Pak se porstřílejte k majáku, kde jsou zákopy s nepřítelem, ale také zbývající německá děla.
4) Hora Sapun
obrana hory
zničte artilerii

Začínáte na výhodné pozici, stačí se trochu efektivně bránit. Je dobré využít letadla ke zničení baterií, abyste měli klid. Pak už jen braňte své linie. Ke konci obdržíte několik tanků T-34, které vám jistě velice pomohou.
5) Obrana Sevastopolu
ochrana baterie
obrana silnice
obrana doků
ochrana lodí

Nejdříve se s jednotkami zakopejte na pozicích a snažte se udržet linie. Ty držte po elou misi, protože pěchota, kterou musíte evakuovat půjde z města k dokům a docela jí to trvá, takže buďte trpěliví. Až odpluje několik lodí, máte vyhráno.
K obraně využijte vše, co můžete. Spojenci vám pomohou, ale ani jejich prostředky nejsou bezedné.
C) Operace Uran - Stalingrad - 1943

Stalingrad je náš, teď se musíme soustředit na vytlační Němců z této krajiny. Celé velké ofenzivě bude velet generálporučík Čujkov.
1) Příval oceli
obsaďte a udržte obě vesnice

V této misi vás čeká velkolepá tanková bitva. Nemá cenu zastavovat, musíte útočit. Spojenci vám pomohou prorazit linie ve středu, vy vezmete okolí. Je nutné získat vesnice dřív než nepřítel a ubránit se.
2) Tajná mise
zajměte vězně z rozvědky
zničte sklad
zabijte generála

Začínáte s elitními oddíly NKVD, takže se připravte. Splnění prvního cíle není problém. Ve druhé vesnici je generál, kterého stačí zabít. Mně to ale nešlo, tak sem nastražil nálož a odpálil. Nakonec se prostřílejte městem a zničte sklad. Můžete zničit nádrže a výbuchy si s komplexem poradí.
3) Rumunský tlak
prolomte linie
zničte děla
zajměte velitelství

Rumunská divize pomáhá Němcům v oblasti. Je nutné prolomit linie, k tomu vám pomohou Kaťuše. S těmi také zničte dělostřelectvo. Nakonec prorazte k velitelství. Je to tvrdá mise, ale lze to.
4) Špunt
držte linie

Nemáte téměř nic, jen opravárenská auta. Pomozte tedy spojencům alespoň tím, že zaminujete cesty a modlete se, aby linii udrželi. Většinou s tím nemají problém, tím líp, budete to mít rychle za sebou.
5) Válka ve stepích
obsaďte vesnici
obsaďte druhou vesnici
získejte třetí vesnici
zajistěte pozice
získejte velitelství

Krásná mise, kde se nejdříve prostřílejte k první vesnici. Není nutné tu mít mnoho jednotek, stačí jen lehčí tanková obrana. Postupujte k dalším dvěma vesnicím a získejte je. Pak vám při útoku pomohou spojenci, kteří prolomí linie na druhé straně. Je dobré jim pomoci při ofenzivě.
Dobytí velitelství je již jen taková višnička, protože vaši spojenci útočí tvrdě a pořád.
D) Bitva o Berlín - 1945

Poslední bitva je blízko a Rudá armáda se žene kupředu za svým cílem - podrobit si fašistické centrum. Generál Žukov vrhá do boje vše, co má k dispozici.
1) Záchrana továrny
získejte severní most
zajměte továrnu
získat klíčové body

Nejdříve prolomte lehkou obranu mostu a postupujte dál k továrně. Tu získejte a nezapomeňte ji ubránit, jinak máte smůlu. Nakonec získejte poslední dva body.
2) Jarní úklid
získejte továrnu
získejte farmu
dobijte město

Nejdříve se snažte postarat o děla na kopci, abyste měli klid. Pak postupně dobývejte jednotlivé pozice. Je úplně jedno, na kterou půjdete dřív, protože se na vás stejně sesypou jednotky nepřítele.
3) Nejpevnější článek
udržte silnice
zaútočte

Snadná mise, stačí se s vašimi spojenci zakopat a bránit. Jakmile útoky ustanou, vyrazte do útoku a vyžeňte nepřítele z oblasti a máte klid. Nic víc, nic míň.
4) Hra na jelena
získejte město na JZ
obsaďte město na severu
získejte město na SV

Nejdříve za pomoci amerických bombardéru zničte město. Jen dejte pozor, protože nějaké nálety půjdou i na vás. Musíte obsadit kopec, kde je rádio, ze kterého Němci vysílají klamné zprávy. Jakmile ho obsadíte, je po všem.
Nyní jsou bombardéry navedeny přesně a obsadit další města není problém. Nezapomeňte také osvobodit dělo na kolejích, které vám pomůže v boji.
5) Střelba na holuby
zničte 1. vlnu
zničte 2. vlnu
zničte 3. vlnu
zničte 4. vlnu

Skvělá a oddechová mise, kde stačí vašimi houfnicemi střílet na ustupující Němce. Je dobré taky povolat nějaké tanky kvůli nepříteli, který unikne.
6) Cena za Berlín
zajistěte předmostí
získejte most
zajměte velitelství
dobijte Říšský sněm
zničte kancléřství

Poslední mise a máte spoustu posil, tak si užijte boj. Bojuje se v každé ulici a zjistíte, že pěchota má větší šance, než tanky. Prostřílejte se ke všem vašim cílům a zajměte je. Tím odříznete německé posily. Dejte pozor na pěchotu, která vylézá z metra.
Po získání všech pozic mise končí